Atrakcje na Jeziorze Czorsztyńskim – dlaczego warto się tam wybrać?

jezioro czorsztynskie

Są takie miejsce na mapie Polski, które robią wrażenie nawet na osobach, które niespecjalnie interesują się atrakcjami turystycznymi. Należy do nich na pewno Jezioro Czorsztyńskie. Ten sztuczny zbiornik gwarantuje jednak jak najbardziej bezpośredni kontakt z naturą. Organizowane są rejsy ze statkiem, a zwiedzić można także Zamek Dunajec w Niedzicy.

Po co jechać nad jezioro czorsztyńskie?

Z roku na rok, co udowadniają dane statystyczne, przybywa tu turystów i to nie tylko z Polski. Wszyscy ci, którzy interesują się atrakcjami geograficznymi, pobyt w tym miejscu zapamiętają na pewno na długo. W końcu atrakcje na Jeziorze Czorsztyńskim nie byłyby jednak tak cenione przez przyjezdnych, gdyby nie zlokalizowanie tego zbiornika wodnego. Znajduje się on pomiędzy Pieninami, a Gorcami we wschodniej części kotliny Orawsko-Nowatorskiej.

W to miejsce przybywa coraz więcej wycieczek i jest to doskonała baza wypadowa dla kogoś, kto spędza urlop w Pieninach. Gdy więc akurat pojechaliśmy na wczasy do Szczawnicy albo do Krościenka, to warto się tu wybrać, chociażby z uwagi na rejs statkiem po tym wyjątkowym jeziorze. To jednak nie tylko miłe spędzanie czasu na statku i podziwianie przyrody z pokładu. W okolicy znajduje się także Zamek Dunajec w Niedzicy i naturalnie zamek w Czorsztynie.

Jezioro Czorsztyńskie warto odwiedzić o każdej porze roku

W to miejsce warto przyjechać zresztą o każdej porze roku. Niezależnie od tego, czy pojawimy się tu latem, czy też zimą, czysta woda jest gwarancją wspaniałego wypoczynku, jeżeli preferujemy pływanie albo wędkowanie, czy też może uprawianie sportów wodnych.

Dużo osób przyjeżdża tu także, odwiedzając jakiś pobliski ośrodek narciarski w Małopolskim lub inne miejsca. Jezioro Czorsztyńskie gwarantuje wiele okolicznych tras rowerowych. Poza tym jest tu także dobrze zorganizowana baza noclegowa. Nie brakuje ośrodków wypoczynkowych, campingów i hoteli. Przyjazd tu to idealna odskocznia od zgiełku miasta.

You Might Also Like

Leave a Reply

Back to top