Co należy wiedzieć o wakacjach kredytowych?

Wakacje kredytowe to rozwiązanie które zostało wprowadzone aby pomóc kredytobiorcom w trudnych dla nich czasach. Przez galopującą inflację i stale rosnące ceny kredytu wiele osób przestało mieć możliwość jego spłaty i regularnej obsługi. Wakacje kredytowe to wsparcie które może pomóc w tych trudnych dla kredytobiorców czasach. 

Wakacje kredytowe 2023

Wakacje kredytowe to pomoc dla kredytobiorców. Polegają one na tym że kredytobiorca wskazuje miesiące w danym roku w których nie będzie miał obowiązku spłaty swojego kredytu hipotecznego. Nie oznacza to że raty te są anulowane. Wskazane miesiące rzeczywiście umożliwiają przerwę w spłacie kredytu jednak radę te zostają zawieszone i przeniesiony na koniec okresu kredytowania co znaczy że kredyt zostaje wydłużony.

 Należy pamiętać że jest to pomoc która skierowana jest jedynie do osób posiadających kredyt hipoteczny w złotówkach. Pamiętaj, aby skorzystać z narzędzia jakim jest wakacje kredytowe kalkulator. Pokazuje on o ile przedłuży się Twój okres kredytowania.

Nadpłata kredytu w czasie wakacji kredytowych

Jeżeli posiadasz kredyt w złotówkach możesz skorzystać z opcji jaką są wakacje kredytowe. Rozwiązanie to pomaga odroczyć aż osiem rad kredytu. Pamiętaj że red przeniesione są na koniec twojego okresu kredytowania. To czas w którym możesz skorzystać z opcji jaką jest nadpłata kredytu.

W czasie trwania wakacji kredytowych możesz na nadpłacić swój kredyt. Wykorzystując miesiąc w którym odroczyłeś ratę możesz przeznaczyć pieniądze które normalnie byś miał być na ratę kredytu na nadpłatę kredytu. Jest to rozwiązanie które jest bardzo opłacalne ponieważ kredytobiorcę w tym okresie spłaca tylko część kapitałowa bez naliczonych odsetek.

Koszt wakacji kredytowych

Należy pamiętać że wakacje kredytowe to ukłon w stronę kredytobiorców. To narzędzie które ma pomóc im przetrwać ten ciężki czas i stale rosnące raty kredytów. Jest to całkowicie bezpłatne. Pamiętaj że zawieszenie rat kapitałowo odsetkowej nie niweluje tej raty. Przynosi ją na koniec okresu kredytowania.

To rozwiązanie jest całkowicie darmowe i nie wymaga żadnych dodatkowych opłat. Kredytobiorca koszt związany z kredytem i tak poniesie jednak w późniejszym okresie.

Czy to się opłaca?

Zastanawiasz się czy wakacje kredytowe opłacają się?

  • Pamiętaj że odroczenie raty sprawia iż w danym miesiącu nie musisz wpłacać do banku raty kapitałowo odsetkowej jednak będziesz musiał uiścić opłatę za nią na koniec okresu kredytowania
  • Skorzystanie z tego rozwiązania podnosi koszty okołokredytowe – oznacza to że okres kredytowania zostaje wydłużony. Wydłużenie okresu kredytowania jest dobrą opcją w momencie kiedy kredytobiorca dokona nadpłaty kredytu.

Wady wakacji kredytowych

Główną wadą tego rozwiązania jest fakt iż przeznaczone są one jedynie dla kredytobiorców którzy posiadają kredyt w złotówkach. Oznacza to że Kredytobiorcy którzy posiadają kredyt we frankach szwajcarskich nie mogą skorzystać z tej pomocy. Kolejną wadą o której należy pamiętać jest wydłużenie okresu kredytowania.

Aby podjąć słuszną decyzję najlepiej skontaktować się jest ze specjalistą który ma szeroką wiedzę w tej dziedzinie prawa.

Komu to się nie opłaca?

Pamiętaj że wakacje kredytowe nie opłacją się jeżeli nie chcesz nadpłacić swojego kredytu w miesiącach w których odroczyłeś ratę kredytu..

Korzystając z tego rozwiązania możesz w miesiącu w tym odroczy Łeś swoją ratę pieniądze które normalnie przeznaczyć na kredyt przeznaczyć na nadpłatę swojego kredytu czyli spłatę tylko części kapitałowej.

You Might Also Like

Leave a Reply

Back to top