Czy glany sprawdzają się jako obuwie codziennego użytku?

stylizacje z glanami

Wielu osobom glany kojarzą się z butami wyciąganymi z szafy na specjalne okazje – koncerty, festiwale i tym podobne. Z pewnością jest to obuwie przyciągające uwagę, stylowe i podkreślające niepokorny charakter noszącej je osoby. Czy jednak glany są na tyle wygodne i uniwersalne, by nosić je na co dzień zamiast botków, snickersów czy półbutów? W tym artykule poszukamy odpowiedzi na to pytanie.

Glany jako obuwie miejskie 

Glany to buty o bardzo uniwersalnym charakterze – pasują do większości stylizacji, zarówno sportowych i casualowych, jak i bardziej eleganckich, a nawet romantycznych. Chętnie noszą je kobiety, mężczyźni i nastolatki, a szeroka gama fasonów, wzorów i kolorów, oferowana m.in. w sklepie internetowym z glanami Steel, sprawia, że każdy może znaleźć parę, która najlepiej oddaje jego indywidualny styl i charakter.

Kolejną zaletą glanów jest fakt, że są to buty w zasadzie całoroczne i można śmiało zakładać je zarówno zimą, jak i latem. Solidna skóra i gruba podeszwa zapewniają ochronę przed deszczem, błotem i śniegiem, a także pozwalają stopom oddychać. Wszystko to powoduje, że dla wielu osób glany stają się podstawowym obuwiem noszonym na co dzień: do pracy, szkoły, na wyjścia ze znajomymi itp. Z jednej strony zapewniają stylowy wygląd, a z drugiej – są po prostu wygodne i trwałe, a ich pielęgnacja nie zajmuje wiele czasu.

Glany na spacer i na wycieczkę 

Poza ulicami miasta glany doskonale sprawdzają się w terenie – na górskich szlakach, polnych i leśnych ścieżkach, kamieniach, żwirze czy trawie. Jak już wspomnieliśmy, wysokiej jakości naturalnej skórze niestraszna wilgoć i błoto, a mocna podeszwa z głębokim bieżnikiem zapewnia świetną przyczepność do podłoża i chroni stopy przed urazem nawet po nadepnięciu na ostry kamień czy gwóźdź. Wysoka cholewka dobrze stabilizuje kostkę, zapobiegając jej skręceniu – dlatego do celów trekkingowo-turystycznych warto wybrać glany 6-dziurkowe lub wyższe modele.

Chociaż glany nie są specjalistycznym obuwiem wysokogórskim, nadają się na łatwe i średnio trudne szlaki. Dobrze rozchodzone i dopasowane do stopy będą także idealne na codzienne wyjścia z psem czy wielogodzinne spacery po różnej nawierzchni. Podsumowując, glany znajdują zastosowanie jako obuwie codziennego użytku – co potwierdzą wszyscy ich miłośnicy!

You Might Also Like

Leave a Reply

Back to top