Dlaczego fotowoltaika dla firm to dobry pomysł?

fotowoltaika dla firm zalety

Przedsiębiorstwa szukają różnych sposobów na ograniczenie wydatków i optymalizację kosztów prowadzenia działalności. Jednym z nich, który od kilku lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród firm, jest montaż fotowoltaiki. Rozwiązanie to pozwala zaoszczędzić na rachunkach za prąd, a jednocześnie uniezależnić firmę od rosnących cen i przerw w dostawie energii. Montaż paneli fotowoltaicznych może być dobrym pomysłem również z punktu widzenia strategii marketingowej przedsiębiorstwa. Dlaczego fotowoltaika dla firm to dobry pomysł? Podpowiadamy.

Fotowoltaika dla firm a redukcja kosztów prowadzenia działalności

W wielu przedsiębiorstwach rachunki za prąd stanowią istotną część kosztów prowadzenia działalności gospodarczej. W zależności od branży, w jakiej działa dana firma, mogą one stanowić nawet 70% wszystkich ponoszonych przez przedsiębiorstwo kosztów. Dlatego, aby każdego miesiąca stale rosnące rachunki za prąd nie pogarszały sytuacji firmy, warto rozważyć montaż instalacji fotowoltaicznej.

W zależności od wielkości takiego systemu, a także warunków terenowych czy sprawności paneli, fotowoltaika dla firm w Szamotułach pozwala im wygenerować nawet 80-90% konsumowanej przez nich energii. W większości przypadków jednak panele fotowoltaiczne pokrywają około 50% zapotrzebowania na energię, co jest świetnym wynikiem i pozwala o połowę zredukować zewnętrzne rachunki za prąd.

Zobacz także: https://servusik.pl/jak-dziala-pompa-ciepla/

Fotowoltaika dla firm jest łatwa do sfinansowania

Chociaż koszt instalacji fotowoltaicznej, zwłaszcza w przypadku dużych przedsiębiorstw, może być dla nich sporym wydatkiem, to jednak obecnie istnieje wiele opcji budżetowania paneli, dzięki czemu firma nie musi mrozić środków na ten cel. Wśród dostępnych form finansowania fotowoltaiki można wymienić na przykład kredyt. Pożyczki dla firm na fotowoltaikę udzielane są nie tylko przez banki komercyjne, ale także w ramach niektórych programów priorytetowych, które zazwyczaj realizowane są na poziomie wojewódzkim. W ramach takich przedsięwzięć przedsiębiorcy mogą uzyskać niskoprocentową pożyczkę na zakup instalacji fotowoltaicznej. Co więcej, klienci biznesowi, którzy skorzystali z oferty paneli fotowoltaicznych dostępnych na stronie: https://yugo.solar/ doceniają również możliwość odliczenia podatku VAT od takiej transakcji. Instalacja fotowoltaiczna opodatkowana jest stawką 23% i o taką wartość firma może obniżyć podatek należny.

Jak instalacja fotowoltaiczna wpływa na wizerunek firmy?

Obniżenie rachunków za prąd, a także uniezależnienie się od rosnących cen energii i ewentualnych przerw w dostawach, to podstawowe czynniki determinujące opłacalność fotowoltaiki. Przedsiębiorcy powinni być jednak świadomi również tego, że montaż paneli fotowoltaicznych jest dobrym pomysłem, także z uwagi na działania marketingowe firmy, a także jej wizerunek. Obecnie coraz więcej przedsiębiorstw stawia na ekologiczne rozwiązania, czym przekonuje do siebie nowych klientów. Montaż instalacji fotowoltaicznej dla firm może być więc dobrym pomysłem, aby zmienić wizerunek przedsiębiorstwa i pokazać potencjalnym klientom, że podejmuje ono działania mające na celu ochronę środowiska naturalnego. Ze względu na rosnącą świadomość konsumentów, istnieje duża szansa, że firmy, które będą podejmowały działania proekologiczne, będą częściej wybierane przez klientów niż ich konkurencja, która nie zdecyduje się na takie kroki.

You Might Also Like

Leave a Reply

Back to top