Dlaczego warto wybierać piwa z browarów rzemieślniczych?

Jeśli znudziły Ci się piwa najpopularniejszych marek, warto postawić na te, pochodzące z browarów rzemieślniczych. Czym różnią się one od trunków produkowanych metodą przemysłową? Dowiesz się tego z naszego artykułu. Zapraszamy do lektury.
Otwórz się na piwa rzemieślnicze
Jeśli należysz do piwoszy, którzy przy każdej wizycie w sklepie wybierają te same rodzaje piwa – nie wiesz, co tracisz! W ostatnich latach polski rynek piwowarski rozrasta się w szybkim tempie o kolejne browary rzemieślnicze. Wiele z nich zyskuje renomę nie tylko w naszym kraju, ale także poza jego granicami. Nie ma się co dziwić, bowiem polskie piwa rzemieślnicze to w wielu przypadkach prawdziwe perełki, które są połączenie tradycji, pasji oraz surowców wysokiej jakości. Dlatego, jeśli do tej pory piłeś jedynie piwa przemysłowe, czas zmienić przyzwyczajenia. Ale co tak naprawdę wyróżnia piwa kraftowe na tle powszechnie dostępnych piw produkowanych na szeroką skalę? Przede wszystkim browary rzemieślnicze stawiają na jakość, a nie na ilość wyprodukowanych przez siebie trunków, a piwo powstaje w nich przy użyciu tradycyjnych surowców piwowarskich oraz nierzadko unikatowych receptur, które są przez cały czas udoskonalane. Ponadto wytwórcy piwa rzemieślniczego to osoby podpisujące się pod swoimi wyrobami imieniem i nazwiskiem, często dobrze znane lokalnej społeczności.
Wyjątkowy smak piwa typu craft
Wyjątkowe podejście do produkcji piwa kraftowego przekłada się na smak tego typu trunku. Piwo rzemieślnicze charakteryzuje się dużo większą głębią smaku, co wyczuwalne jest nawet dla osób, które nie są szczególnymi koneserami. Grono miłośników piw rzemieślniczych rośnie w naszym kraju w bardzo szybkim tempie, co przekłada się też na zaopatrzenie zarówno dużych sklepów monopolowych, jak i supermarketów, gdzie znajdziemy dzisiaj całkiem spory wybór piw rzemieślniczych z wielu polskich browarów np. cenionego Browaru Tenczynek (zobacz więcej na https://browar-tenczynek.pl/kategoria/piwa/). W małych i dużych miastach odbywają się ponadto różnego rodzaju festiwale piw rzemieślniczych (np. Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa, który odbędzie się w tym roku między 10-12 czerwca czy też Warszawski Festiwal Piwa, organizowany od 2014 roku).
Jest w czym wybierać
Bez względu na to, czy jesteś miłośnikiem lub miłośniczą piwa górnej czy też dolnej fermentacji, wśród piw kraftowych z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Dostępne są zarówno piwa warzone metodami tradycyjnymi, jak i bardziej uwspółcześnionymi, wytwarzane z dodatkiem wielu oryginalnych składników, np. owoców egzotycznych czy też suszu konopnego (np.popularne piwo BUH z Browaru Tenczynek). Jeśli chodzi o piwa kraftowe, na uwagę zasługują też jego butelki, które nierzadko przypominają prawdzie mini dzieła sztuki, tworzone przez pełnych pasji i zaangażowania lokalnych artystów.
Leave a Reply
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.