Do czego służy mostek przeładunkowy?

Przeładunek

Usprawnienie dostaw potrzebnych surowców, czy też produktów to działanie, które jest niezwykle opłacalne dla praktycznie każdej firmy. Zoptymalizowany łańcuch dostaw znacząco zwiększa efektywność pracy i sprawia, że wszystko może działać szybciej i wydajniej. Pomóc w tym może na przykład mostek przeładunkowy. Do czego on służy i gdzie go zamówić?

Gdzie zamówić mostek przeładunkowy?

Tak zwany mostek przeładunkowy powinien być dostępny w ofercie firm, które zajmują się wyposażaniem magazynów, hal produkcyjnych i tego typu miejsc w specjalne systemy przeładunkowe, które umożliwiają znaczące przyspieszenie rozładunku i załadunku samochodów ciężarowych, które przyjeżdżają do takiego miejsca.

Oprócz mostków przeładunkowych, takie firmy mogą też oferować na przykład specjalne rampy przeładunkowe, bramy do magazynów, mechaniczne rampy przeładunkowe, podjazdy pod rampy i wiele więcej ciekawych systemów, dzięki którym przedsiębiorstwo znacząco może usprawnić procesy załadunku, rozładunku czy przeładunku samochodów ciężarowych oraz dostawczych.

Czym jest i do czego służy mostek przeładunkowy?

Tak zwany mostek przeładunkowy to specjalna konstrukcja, która ma na celu połączenie przyczepy lub naczepy samochodu ciężarowego z rampą załadunkową, która prowadzi do magazynu. W ten sposób możliwe jest wejście na naczepę z ręcznym wózkiem lub wjazd wózkiem widłowym, co znacząco usprawnia proces załadunku oraz rozładunku, szczególnie gdy naczepa samodzielnie nie dysponuje specjalnym mostkiem przeładunkowym.

Mostki przeładunkowe są dość lekkie i mogą być stacjonarne, czyli na stałe przymocowane do jednego miejsca lub mobilne. Gdy są one mobilne, to montuje się je na szynie prowadzonej wzdłuż rampy załadunkowej i mogą się one przemieszczać w zależności od tego, gdzie podjedzie samochód ciężarowy z naczepą w celu załadowania lub rozładowania jej. Wtedy wystarczy wysunąć mostek i można zając się już przeładunkiem. Każdy mostek wykonywany jest ze specjalnych materiałów antypoślizgowych, które są bezpieczne w trakcie pracy.

You Might Also Like

Leave a Reply

Back to top