Hemoroidy lhp – co trzeba o nich wiedzieć?

wiedza o hemoroidach

Hemoroidy, inaczej zwane guzkami krwawniczymi, są naturalna strukturą anatomiczną. Mieszczą się w kanale odbytu i pozwalają, między innymi, na kontrolowanie wypróżnień. Kiedy w guzkach występują zmiany zapalne, wówczas mówimy o chorobie hemoroidalnej. Metod leczenia jest wiele, wśród nich istnieje metoda lhp. Co warto o niej wiedzieć i jakie są wskazania do zabiegu?

W ostatnim czasie mówi się, że hemoroidy to choroba cywilizacyjna. Ze względu na przeważający siedzący tryb życia, choroba dotyka coraz większe grono osób. Jest to wstydliwy problem, z którym pacjenci zbyt późno zgłaszają się do lekarza. To duży błąd, gdyż wcześniejsza diagnoza, pozwala na wcześniejsze wdrożenie skutecznego leczenia.

Czym jest choroba hemoroidalna?

Hemoroidy lhp ma każdy człowiek. Pełnią one bardzo ważną rolę, pomagając w kontrolowanym wypróżnianiu się. Jednak w niektórych przypadkach może dojść do problemów, które będą oznaką choroby. Charakterystycznymi objawami są: świeża, czerwona krew na stolcu lub papierze toaletowy, pieczenie, swędzenie i podrażnienie obszaru odbytu.

Podrażnienie hemoroidów może mieć różne przyczyny. Wśród nich najczęstszymi są przewlekłe zaparcia i biegunki, nadwaga, źle zbilansowana dieta, uboga w błonnik pokarmowy, siedzący tryb życia, nadwaga, seks analny, a także ciąża czy poród.

Laserowe leczenie żylaków odbytu

Istnieje wiele metod leczenia żylaków odbytu. Wśród nich najczęściej wybierane jest bezoperacyjne leczenie hemoroidów. Zabieg z wykorzystaniem lasera LHP jest przeprowadzany w znieczuleniu ogólnym, w towarzystwie anestezjologa. Jest to metoda, która polega na wprowadzeniu światłowodu do poszerzonego guzka krwawniczego i podaniu wiązki światła. Jego zadaniem jest zniszczenie naczyń hemoroidalnych i obkurczenie ich. Proces kurczenia po zabiegu trwa 4-6 tygodni. Celem zabiegu jest przywrócenie prawidłowej anatomii guzków krwawniczych.

Hemoroidy znajdują się w miejscu, którego badanie jest dosyć wstydliwe. We wczesnym stadium choroby objawy są łagodne, nieuciążliwe. Dlatego też są lekceważone. Jednak im szybciej podjęte zostanie leczenie, tym szybciej będzie można pozbyć się problemu.

You Might Also Like

Leave a Reply

Back to top