Holowanie samochodu – jakie są zasady holowania pojazdów?

holowanie samochodu

Holowanie uszkodzonego pojazdu musi zostać przeprowadzone bezpiecznie – zarówno dla pojazdu, jak i dla pozostałych uczestników ruchu drogowego. Jak zrobić to prawidłowo i sprawnie? O czym należy pamiętać?

Kiedy niezbędne jest holowanie?

Do uszkodzenia samochodu może dojść w najmniej spodziewanym momencie. Czasami jest to wina usterki, innym razem wyniki kolizji drogowej. Gdy samochód jest na tyle uszkodzony, że dalsza jazda nie jest możliwa, należy zadbać o to, żeby jak najszybciej usunąć go w bezpieczne miejsce. Można zająć się tym na własną rękę z wykorzystaniem specjalnej linii holowniczej. Trzeba jednak pamiętać, że jazda zarówno autem holującym, jak i holowanym wymaga przestrzegania określonych zasad.

Każdy z kierowców powinien zachować szczególną ostrożność. Należy dostosować prędkość, uważać podczas hamowania, oraz ograniczyć wykonywanie gwałtownych przyspieszeń lub manewrów, ponieważ może to doprowadzić do zerwania linki. Holowanie samochodu w Warszawie na Bródnie czy każdej innej dzielnicy najlepiej jest zlecić specjalistom. Posiadają oni odpowiedni sprzęt, który umożliwi szybkie przetransportowanie auta do warsztatu. Holowniki dodatkowo posiadają specjalne podnośniki, które ułatwiają całą procedurę.

Jak wykonywana jest usługa holowania?

Firmy świadczące usługi pomocy drogowej mają bardzo szeroki zakres usług. Wchodzi w nie zarówno pomoc na miejscu, jak i odholowanie samochodu do warsztatu. Bardzo często tego rodzaju usługi wchodzą w zakres ubezpieczenia. Pomoc drogowa Assistance w Warszawie na Pradze Północ i w innych miejscach pozwala bezpłatnie skorzystać z odholowania auta do warsztatu lub miejsca zamieszkania, jak również skorzystać z samochodu zastępczego na czas naprawy. W zależności od ubezpieczenia holowanie może być ograniczone limitem kilometrów. Czasami obejmuje tylko dojazd do najbliższego zakładu naprawy aut. Dlatego przed skorzystaniem z usług pomocy drogowej warto upewnić się, jakie są warunki polisy i jakie usługi dokładnie obejmuje.

You Might Also Like

Leave a Reply

Back to top