Jak sporządzić testament?
Spadki potrafią być przedmiotem wielu kłótni pomiędzy bliskimi zmarłej osoby, szczególnie gdy ta nie pozostawiła po sobie żadnego testamentu lub ten zakłada podział majątku, z którym nie zgadzają się inne osoby w nim uwzględnione lub nieuwzględnione. Jak więc prawidłowo sporządzić testament, by ten był ważny i z czyjej pomocy skorzystać w tym celu?
Z czyjej pomocy skorzystać w celu sporządzenia testamentu?
Aby sporządzić testament we Wrocławiu lub innym polskim mieście warto skorzystać z pomocy prawnika, dzięki któremu dokument stanie się obowiązujący i nie będzie można go podważyć. W ten sposób można oszczędzić wielu nieprzyjemnych sytuacji pomiędzy bliskimi nam osobami, gdy testament wejdzie w życie.
Aby znaleźć dobrego prawnika, który będzie w stanie pomóc nam sporządzić ważny testament możemy wpisać frazę „adwokat prawo rodzinne we Wrocławiu„. Alternatywa to na przykład skorzystanie z usług notariusza. Niezależnie od decyzji konsultacja z prawnikiem będzie niezwykle przydatna i pozwoli nam spisać niepodważalny testament.
Jak sporządzić testament?
Testament można sporządzić na wiele sposobów i w zależności od tego jak on powstanie, testamenty dzielimy na dwa rodzaje. Pierwszy to testamenty zwykłe i są to testamenty notarialne, holograficzne oraz alograficzne. Drugi rodzaj to testamenty specjalne i należą do nich testamenty podróżne, wojskowe czy też ustne. Niezależnie od rodzaju trzeba spełnić pewne kwestie, by testament był ważny.
W wypadku testamentu zwykłego, najczęściej spotykamy testament holograficzny, czyli w całości własnoręcznie sporządzony przez testatora. Warto, by ten zamieścił datę, gdyż będzie to ważne w ustalaniu ważności testamentu. W testamencie notarialnym z kolei ważne jest wcześniejsze przygotowanie go z prawnikiem. Dzięki temu będziemy mieć pewnosć, że testament notarialny idealnie odda nasze zamiary. Jest to niezwykle ważne, gdyż notariusz ocenia jedynie zgodność testamentu z prawem, więc aby mieć pewność, że testament wskaże to, na czym nam zależy warto go sporządzić z adwokatem lub radcą prawnym.
Leave a Reply
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.