Jak założyć trawnik z rolki? Zasady postępowania

trawnik z rolki

Marzy Ci się idealnie zielony, zadbany ogródek przy domu? Nie każdy ma tyle czasu i cierpliwości, aby własnoręcznie zasiać i pielęgnować trawę. Na szczęście istnieje sposób na łatwe i szybkie stworzenie zielonego, pięknie wyglądającego terenu. Pomoże w tym trawa w rolkach, która może dać naprawdę zaskakujący efekt. Sprawdź, jak założyć trawnik z rolki krok po kroku.

Trawnik z rolki – dlaczego warto?

Darń rolowana gwarantuje szybkie i bardzo efektowne wyłożenie trawnika. Taki proces trwa od 4 do 6 tygodni. Po tym czasie możesz cieszyć się gęstą, zieloną trawą. Dobrze pielęgnowany trawnik posłuży Ci przez bardzo długi czas. Takie rozwiązanie znajduje zastosowanie w wielu miejscach. Tego typu produkty wykorzystuje się nie tylko do użytku domowego, na przykład do zamaskowania zniszczonego podwórka, ale także w miejscach publicznych. Na rolowaną trawę decydują się między innymi opiekunowie stadionów miejskich.

W ten sposób uzyskuje się idealnie gładką, miękką nawierzchnię, która wpływa na jakość rozgrywki. Z tego typu darni korzysta się również w okolicach autostrad. W ten sposób można zazielenić pobocze i pobliskie skarpy. Wysokiej jakości rolkowane trawniki znajdziesz w ofercie firmy Trawa z rolki.

Układanie trawy z rolki – jak to wygląda?

Aby trawnik w rolkach dał pożądany efekt, należy wyłożyć go zgodnie z zasadami. W jaki sposób przebiega taki proces? Wbrew pozorom wykładanie trawnika nie jest niczym trudnym, a po zastosowaniu się do poniższych wskazówek poradzi sobie z tym każdy. Pierwszym krokiem jest przygotowanie podłoża. Na tym etapie musisz zająć się oczyszczaniem oraz wyrównaniem powierzchni. Tutaj konieczne jest usunięcie zalegających, korzeni, kamieni, śmieci czy starej trawy.

Następnie gleba musi zostać przekopana. W ten sposób usuniesz zagrażające rozwojowi trawnika chwasty. W przypadku bardziej zaniedbanych gruntów zaleca się skorzystać z preparatów, które zadbają o wilgotność, kwasowość i ogólny stan gleby. Układanie trawy rolowanej rozpoczyna się od początku miejsca, gdzie ma znajdować się trawa. Kolejne pasy należy umieszczać tak, aby stykały się ze sobą. W celu wyrównania krawędzi najlepiej użyć noża lub szpadla. Po ułożeniu trawnika nie możesz zapomnieć o jego regularnej pielęgnacji.

You Might Also Like

Leave a Reply

Back to top