Jakie są najlepsze protezy zębowe?

proteza

Nowoczesne protezy zębowe mogą sprawić, że nasz uśmiech na nowo będzie czarujący, a uzębienie pełne. Wizyta u doświadczonego stomatologa oraz protetyka sprawi, że otrzymamy kompleksową pomoc, dzięki której pozbędziemy się naszych kompleksów, będziemy mogli swobodnie rozmawiać, jeść, pić, mówić. Protezy zębowe możemy podzielić na ruchome, a także na stałe. Które z nich są najlepsze?


Zdecydowanie minęły już te czasy, gdy nie przykładaliśmy dostatecznie dużej uwagi do tego, jak wyglądamy, jaki uśmiech posiadamy, jaki jest stan naszego uzębienia. W dzisiejszym świecie wygląd ma ogromne znaczenie, ułatwia sprawną komunikację, budowanie relacji, aplikację na lepsze stanowisko.

Niestety dużo osób wciąż boryka się z problemami braku uzębienia – częściowego bądź całkowitego. Z oczywistych względów jest to niekomfortowe, psuje nasz wizerunek, jak również może sprawić, że będziemy mieli kompleksy. Rozwiązaniem jest proteza zębowa – stała bądź ruchoma.

Czym jest proteza zębowa?

Proteza zębowa to rodzaj specjalistycznego wypełnienia, które stosowane jest w przypadku pacjentów, u których nastąpiła naturalna utrata zębów, jak również takich, którzy cierpią na choroby powodujące powstawanie mniejszych czy większych braków w uzębieniu. Z racji swoich funkcji, protezy zębowe możemy podzielić na stałe oraz ruchome.

O tym, które rozwiązanie będzie dla nas najlepsze, zdecyduje specjalista w gabinecie stomatologicznym. Kompleksową pomoc w tym zakresie otrzymamy w przychodni https://mcs-przychodnia.pl/.

Zobacz także: https://bestportal.pl/jakie-zalety-maja-koronki-na-zeby/

Protezy stałe oraz protezy ruchome


Doświadczony stomatolog i protetyk mogą nam zaproponować między innymi protezę stałą. Charakteryzuje się ona tym, że bez przeszkód możemy ją wyjmować, bez szkody dla naszej jamy ustnej. Stosuje się je w przypadku małych ubytków zębowych, przy kompleksowej rekonstrukcji łuków zębowych. Do takich protez zaliczamy akrylowe, szkieletowe i acetalowe.

Drugą grupą są protezy stałe. Do nich zaliczamy między innymi korony zębowe, mosty zębowe, licówki, implanty czy wkłady koronowo-korzeniowe. Jak sama nazwa wskazuje, tego rodzaju protez nie możemy wyjmować, gdyż są one przymocowane na stałe.

Dobrze dobrana proteza zębowa sprawi, że bez żadnych problemów osiągniemy dokładnie taki efekt, jak chcemy. Nasz uśmiech sprawi nam wiele przyjemności, będzie szeroki. Proteza zębowa pozwala na radośniejsze życie, bez wstydu i kłopotów z jedzeniem, piciem, mówieniem. Umożliwia łatwiejsze nawiązywanie relacji, zwiększa pewność siebie.

You Might Also Like

Leave a Reply

Back to top