Kiedy warto wybrać się do protetyka?

Coraz więcej osób dostrzega zalety, jakie wynikają z regularnych wizyt u ortodonty, stomatologa czy protetyka. Brak jakichkolwiek problemów z próchnicą, ubytkami w zębach czy brakiem zębów to podstawa, na którą powinniśmy zwrócić szczególną uwagę. Szczególnie istotne jest to, aby w przypadku, gdy utraciliśmy zęby, zastosować jedną z dostępnych metod uzupełnienia braków. Wypełnienia protetyczne są niezwykle trwałe, estetyczne oraz praktyczne.

Posiadanie pięknego uśmiechu na pewno poprawi komfort naszego życia, jak również sprawi, że będzie nam prościej nawiązywać znajomości oraz komunikować się z innymi ludźmi. Warto pamiętać o tym, że osoby, które mają atrakcyjny uśmiech oraz często się uśmiechają, są zdecydowanie lepiej postrzegane, jak również lubiane.

Niestety bardzo dużo osób wciąż boryka się z problemem częściowego lub większościowego braku uzębienia. Przez to nasz uśmiech traci na wartości. Brak uzębienia to nie tylko wynik próchnicy, ale również przebytych chorób, przyjmowanych leków, uwarunkowań genetycznych. Kompleksową pomoc protetyka otrzymamy w gabinecie https://www.stomatologiajarzebiny.pl/.

Częściowy brak uzębienia

Musimy wiedzieć, że posiadanie wszystkich zębów jest pożądane nie tylko dlatego, że tego wymaga estetyka uśmiechu, ale również dlatego, że zęby (wszystkie) są nam niezbędne do prawidłowego i szybkiego rozdrabniania pokarmów. Brak nawet jednego czy kilku zębów może powodować problemy z jedzeniem, jak również podrażnienie dziąseł. Dodatkowym problemem jest deformacja pracy żuchwy. W tym celu stosuje się np. implanty.

Całkowity brak uzębienia

Całkowity brak uzębienia to niezwykle poważny problem, który może doprowadzić do tego, że nie będziemy mieli możliwości, aby normalnie funkcjonować. W takiej sytuacji konieczna jest wizyta w gabinecie stomatologicznym oraz wykonanie protezy zębowej, stałej bądź ruchomej. Proteza zębowa pozwoli nam na swobodne spożywanie wszystkich posiłków, jak również cieszenie się pełnią uśmiechu.

Doświadczeni stomatolog oraz protetyk to specjaliści, z którymi jak najbardziej powinniśmy podejmować współpracę, gdy tylko chcemy bardziej zadbać o nasz uśmiech oraz sprawić, aby łatwiej komunikować się z innymi. Pełne uzębienie to również sposób na to, aby pozbyć się kompleksów, nie wstydzić się własnego uśmiechu, nie bać się rozmowy zarówno z bliskimi, jak również z obcymi ludźmi.

Najlepszym wyjściem jest oczywiście korzystanie z pomoc specjalistów z polecenia.

You Might Also Like

Leave a Reply

Back to top