Kuchnie na wymiar w modnych kolorach

kuchnia na wymiar

Jakie kolory będą najmodniejsze w branży projektowania wnętrz na rok 2023? Do końca 2022 roku zostało już niewiele czasu, więc powoli zaczynają się artystyczne dywagacje na temat trendów mających wpłynąć na kształt i oczekiwania konsumentów wiosną 2023. Jakie kuchnie na wymiar, jeśli chodzi o kolorystykę, cieszą się największą popularnością w Polsce? Czy nasze gusta, jeśli chodzi o kuchnie na wymiar, odzwierciedlają także obecny smak i oczekiwania mieszkańców innych krajów? Czym różni się np. kuchnia na wymiar w Szwecji od tej polskiej? Renomowany dystrybutor mebli kuchennych na wymiar (https://www.kaja-meble.pl/kuchnie-na-wymiar-ostrow-wlkp ) przegląda oferty konkurencyjne z wielu stron świata, wnioski mogą wielu z nas zaskoczyć!

Kuchnie na wymiar – jasne czy ciemne?

Jeśli przyjrzymy się szwedzkiemu rynkowi meblarskiemu, możemy z łatwością zauważyć, że tamtejsze kuchnie na wymiar odznaczają się nie tylko prostą formą pod względem kształtów, ale również nieskomplikowaną kolorystyką. Szwedzi są mieszkańcami strefy, w której przez większą część roku pogoda raczej nie rozpieszcza i jadąc tam na trochę dłużej, trzeba przygotować się do wszechobecnego deszczu. Domowe kuchnie na wymiar kolorystycznie oscylują więc wokół bieli i beży. Im bardziej naturalny będzie ich wystrój – tym lepiej dla ogólnego nastroju statystycznego Szweda. Liczy się także dobrze dopasowane oświetlenie. W Szwecji dzień trwa zaskakująco krótko, popołudniu w domu jest już zazwyczaj ciemno. Dlatego w szwedzkiej kuchni tak ważne jest oprócz standardowego oświetlenia rozwiązanie w postaci licznego, drobnego, ale w modułach dającego niesamowity efekt oświetlenia punktowego. To właśnie Szwedzi poznali i pokochali jego jakość jako pierwsi. W niedługim czasie dołączyły do nich inne państwa. Jeśli jeszcze chodzi o kuchnie na wymiar u Szwedów – liczy się dostepność wszystkiego na wyciągnięcie ręki. Dlatego tak bardzo lubią oni, gdy domowa kuchnia zarazem pełni rolę dyskretnej spiżarni, gdzie pomieścić można wszystko, zarówno w formie świeżej czy przetworzonej. Znaczenie mają więc odpowiednio dobrane, szerokie półki, regały i komody.

Kuchnie na wymiar – miodowe, orzechowe

Są odcienie, które od lat się nie starzeją w wystrojach naszych domów i mieszkań. Do barw, na które panuje stała moda zaliczymy na pewno wszystkie odcienie miodu lub orzecha. Widać to bardzo wyraźnie w projektach przygotowanych przez Kaja Meble. Blaty pod zlewy w kolorze ciemnego orzecha zachwycają unikalnością oraz wytwornością. Z takiego rozwiązania skorzystać mogą nie tylko domowe, ale również restauracyjne kuchnie. Niegdyś dla statystycznego Kowalskiego nie były one dostępne, dziś może sobie na nie pozwolić każdy. Miodowe zabudowy pod piekarnik czy choćby blaty kuchenne nadają blasku i ciepła nawet najskromniej urządzonym wnętrzom, pozwalają zachować dobry smak i stworzyć strefę działania, z której już po pierwszych próbach nie będzie się chciało wychodzić. Jeśli współczesne kuchnie na wymiar zostają urządzone przy zastosowaniu jasnego drewna o miodowym odcieniu, nie grozi im nadmierne obciążenie kolorystyczne. Świetnie współgrają zarówno ze śnieżnobiałymi ścianami jak i z ich pastelowymi odpowiednikami.

You Might Also Like

Leave a Reply

Back to top