Na co zwrócić uwagę wybierając lustro do łazienki? 

lustro do lazienki

Malujemy i golimy się przy nim, układamy fryzurę, sprawdzamy, jak wyglądamy – trudno wyobrazić sobie codzienne czynności bez lustra w łazience. Pełni ono także funkcję dekoracyjną, szczególnie jeśli jest to lustro ozdobną ramą czy o ciekawym kształcie. Lustro do łazienki musi być odpowiednio dopasowane, aby spełniało potrzeby domowników, a jednocześnie by pasowało do wystroju. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu lustra?

Wielkość lustra

Niewątpliwie to wielkość lustra odgrywa największą rolę. Musimy dopasować je do wymiarów pomieszczenia, a także potrzeb domowników. Jeśli chcemy mieć w łazience lustro, w którym możemy obejrzeć się cali, oczywiście wybierzemy takie, które ukaże całą naszą sylwetkę. Natomiast jeśli ma to być lustro, w którym przeglądamy się, malujemy, układamy włosy itd. Postawmy na szerokie lustro, które obejmie nas do piersi. Zazwyczaj ma ono szerokość umywalki, jednak w dużych łazienkach mamy więcej możliwości i możemy zdecydować się na większe lustro. Z kolei w małej łazience, w której nie ma zbyt dużo opcji aranżacyjnych, możemy zaoszczędzić miejsce, decydując się na montaż lustra np. na drzwiach szafki nad umywalką.

Kształt lustra

Od kształtu lustra zależy wystrój wnętrza, a także wygoda użytkowania. Jednym z najbardziej klasycznych kształtów jest prostokąt. Wpasuje się on w łazienki o różnym stylu. Najlepiej, gdy panują w niej ostre kształty np. baterie od umywalki czy inne dekoracje. Natomiast w łazienkach o zaokrąglonych krawędziach najlepiej powiesić lustro okrągłe, które również należy do klasycznych kształtów. Pasuje zwłaszcza do łazienek w stylu skandynawskim. Ciekawym wyborem są także lustra organiczne, czyli takie o nieregularnych kształtach. Te świetnie wpasują się w łazienki nowoczesne, industrialne czy w stylu boho.

Lustra do łazienki na wymiar – tak czy nie?

Chociaż wybór luster w sklepach jest ogromny, nie zawsze znajdziemy dokładnie to, czego szukamy. Być może udało Ci się znaleźć wymarzony kształt, ale lustro jest zbyt duże lub za małe. Najlepszym wyborem jest zamówienie go w firmie oferującej usługi szklarskie. W Krakowie lustra na wymiar wykonuje np. Architektura Szkła. Wybierz wymiary, rodzaj i grubość szkła oraz sposób wykończenia i ciesz się wymarzonym lustrem, które idealnie dopasuje się do zaaranżowanej przez Ciebie przestrzeni.

You Might Also Like

Leave a Reply

Back to top