Niecodzienna akcja Monda Vivo z okazji Dnia Kobiet!

Ważnym dla siebie kobietom, podziękowała już Dorota Wellman, Anna Wendzikowska. Beata Tadla i Anna Kalczyńska. W ten „oryginalny” sposób, Dzień Kobiet możemy świętować cały rok. „Chodzi o to aby okazywać sobie wdzięczność i wzajemnie się doceniać. Nikt tego za nas nie zrobi. Bądźmy dla siebie lepsze! Zacznijmy 8 marca i dbajmy o to już zawsze” – namawia Dorota Milczarczyk założycielka ruchu Monda ViVo.

„Dziękuję ci za… – Kobiety dziękują Kobietom” to akcja, która startuje już 5 marca. Tego dnia na profilach Facebook i Instagram Monda Vivo pojawi się specjalnie zaprojektowana grafika pod którą będziemy mogły odznaczać bliskie nam kobiety, którym jesteśmy wdzięczne. Wystarczy w komentarzu pod ilustracją zostawić swoje podziękowanie zaczynając od #dziekujeciza…, następnie oznaczyć osobę, której dziękujesz. Zachęcamy również do udostępniania naszego obrazka, dodania #mondavivo oraz nominowania kolejnej kobiety do podziękowań. Jeśli udostępnimy ilustrację na swoim wallu, zwiększymy szansę dotarcia do większej ilości osób i wzmocnimy przekaz oraz solidarność wśród kobiet.

„Co to daje? Sporo!  Będąc wdzięczną i łagodniejszą dla innych, staniesz się lepsza dla siebie. Doceniając inne kobiety, zaczniesz doceniać siebie. Spróbuj, a zobaczysz jak z biegiem czasu zmieni się twoje podejście do samej siebie.” – namawiają organizatorki.  „Dorota Wellman podziękowała Ninie Terentiew podczas naszego spotkania na profilu Monda Vivo, Anna Wendzikowska  podziękowała Agnieszce Wojtkowiak a Beata Tadla i Anna Kalczyńska podziękowały swoim mamom”. – kontynuuje Dorota Milczarczyk.

Zdaniem Katarzyny Człuchaj – Łagód, dyrektor zarządzającej Mobile Instytute, „Polki obarczone są przekonaniem: „dobrze, to wciąż za mało”. To taki schemat konieczności spełnienia najwyższych oczekiwań. Co gorsza, nie chodzi tu o czyjeś oczekiwania. Kobiety same sobie ustawiają najwyższą, niemożliwą do przeskoczenia poprzeczkę”.

Pod koniec 2020 roku agencja badawcza Mobile Instytute opublikowała raport: „Siła kobiet. Jakie są współczesne Polki”

 Okazuje się, że mimo, że życiowo zaradne i ambitne, wciąż są niepewne swojej wartości, a przede wszystkim dążą do zbytniej perfekcji we wszystkich swoich działaniach. Dlaczego? Może dlatego, że w dzieciństwie starały się sprostać wygórowanym oczekiwaniom rodziców, za które były chwalone, nagradzane i „kochane”. Może dlatego, że mylą miłość z akceptacją partnera? A może dlatego, że wciąż są „niewidzialne” dla wielu dziedzin gospodarki oraz medycyny. Na krytyczną postawę kobiet wobec siebie duży wpływ mają również media i Social Media, które dają wyraźny sygnał jaka ma być współczesna kobieta jako matka, żona, kochanka, pracownica czy przyjaciółka. Ma być piękna, seksowna, fit, ma dbać o rodzinę, pysznie jej gotować według najnowszych kulinarnych trendów. Powinna mieć jednocześnie czas na realizację swoich pasji, ponieważ bez nich jest po prostu nudna.

„O tym wszystkim, na podstawie wniosków które pojawiły się w Raporcie, będziemy rozmawiały w podczas spotkania na FB Monda Vivo, właśnie 8 marca” – zapowiada Agnieszka Wojtkowiak współzałożycielka organizacji. „Tego dnia planujemy spotkanie zatytułowane „ 8 kobiet na 8-go marca”, podczas którego poznamy opinie pań z różnych stron świata oraz ekspertek zajmujących się na co dzień badaniem dobrostanu kobiet. Dowiemy się czy niska samoocena to tylko nasza przypadłość. Serdecznie zapraszamy do tej formy wspólnego świętowania Dnia Kobiet. https://www.facebook.com/MondaViVo.

You Might Also Like

Leave a Reply

Back to top