Pączki, donaty i faworki – Tłusty Czwartek razem z Tesco

tlusty czwartek

Najsłodszy czwartek w roku to doskonała okazja, aby przymknąć oko na kalorie i sięgnąć po ulubione pączki, faworki czy donaty. Mimo iż historia tego święta sięga setek lat wstecz, tradycja spożywania w tym czasie smacznych przekąsek pozostała z Polakami do dzisiaj. Popularne słodkości w atrakcyjnych cenach dostępne są w sklepach sieci Tesco już od 4-go lutego.

Tłustemu Czwartkowi niegdyś towarzyszyły liczne biesiady. Obecnie tego dnia nie celebruje się już tak hucznie, jednak zwyczaj jedzenia pączków i innych podobnych wypieków nadal z nami pozostał.

Z okazji tego wyjątkowego święta Tesco wzbogaciło swoją ofertę o nowe wypieki

Chociaż Tłusty Czwartek wypada w tym roku 11-lutego, to tradycyjne ciastka dostępne są w sklepach sieci już od początku miesiąca, ciesząc konsumentów różnorodnością kształtów, nadzienia, polewy czy też posypek.

Wielbicieli słodkich wypieków ucieszą atrakcyjne promocje, które w okresie od 04.02 do 11.02 obejmują m.in. faworki oraz tradycyjne pączki – również te w zbiorczych opakowaniach. Cena za pączka przy zakupie 12 sztuk to 0,37 zł, a przy 6 sztukach wynosi ona 0,50 zł. W promocyjnej ofercie dostępne są także donaty – wyroby z charakterystyczną dziurką, których cena w sklepach Tesco została obniżona o 20%.

W tym szczególnym dniu warto sprawić radość także najbliższym – np. podarowując im waniliowego Longa, pączka z nadzieniem, czy też ciastko, którego kształt mówi sam za siebie – słodkie „serce” o malinowym wypełnieniu.

Oprócz gotowych wyrobów cukierniczych, klienci Tesco mogą zaopatrzyć się w artykuły do samodzielnego wypiekania pączków w domu. Wystarczy dobrać jajka, mąkę, drożdże oraz ulubione dodatki, aby przygotować tego typu specjały we własnej kuchni. Dekorowanie może okazać się wspaniałą zabawą z dziećmi, ponieważ to w końcu one mają najbardziej kreatywne pomysły.

You Might Also Like

Leave a Reply

Back to top