Producent trawy – jakie rodzaje traw można znaleźć w ofercie?

trawa w rolce

Zielony, równo przystrzyżony trawnik to idealne dopełnienie domu jednorodzinnego. Aby taki posiadać, nie trzeba długotrwale hodować trawy. Można skorzystać z trawnika w rolce. Jakie rodzaje traw oferują producenci?

Jakiego rodzaju trawę wykorzystuje się do trawników w rolce?

Trawniki w rolce cieszą się rosnącą popularnością. Łatwość ich ułożenia oraz możliwość szybkiego zaaranżowania zielonego terenu sprawia, że decydują się na nie właściciele domów jednorodzinnych, deweloperzy czy włodarze miast. Producent trawy w rolkach doskonale wie jakie rodzaje nasion zastosować, żeby uprawa była łatwa i bezproblemowa. Zazwyczaj są to mieszanki kilku rodzai traw. Sprawia to, że trawniki są bardzo trwałe, nie ulegają uszkodzeniom, nawet gdy się je często używa i biega po nich.

Dodatkowo są odporne na działanie wysokich lub niskich temperatur i zachowują swój zielony kolor. Odpowiednia mieszanka uniemożliwi rozrost chwastów, przez co pielęgnacja będzie o wiele łatwiejsza. Wystarczy zadbać o odpowiednie nawodnienie oraz regularne koszenie trawy.

Gdzie stosuje się trawnik w rolkach?

Trawnik w rolkach najczęściej wykorzystywany jest na prywatnych posesjach. Pozwala sprawnie i w krótkim czasie stworzyć ładne, zielone otoczenie dla domu. Bardzo często stosuje się go również podczas budowy boisk piłkarskich, golfowych czy innych obiektów sportowych. Odpowiednio dobrany rodzaj trawy, odporny na uszkodzenia, znacząco wpłynie na czas realizacji projektu. Trawa w rolkach jest także stosowana przy poważnych inwestycjach, np. podczas budowy autostrad. Badania dowodzą, że zielony kolor pozwala uspokoić myśli i zwiększyć koncentrację. Dodatkowo zielone tereny wokół drogi zapewniają większe bezpieczeństwo. Zapobiegają osuwaniu się skarp i niszczeniu pobocza. W przypadku parkingów dają dodatkową przestrzeń, którą kierowcy mogą wykorzystać jako miejsce do odpoczynku. W skrajnych przypadkach, podłoże z trawy może zamortyzować siłę uderzenia podczas wypadku.

You Might Also Like

Leave a Reply

Back to top