Remont w domu – kilka pomysłów jak niskim kosztem odmienić swoje wnętrza

remont

Remont domu wcale nie musi być kosztowny, szczególnie jeśli postawimy na własnoręczną realizację pewnych elementów. Poznaj kilka sposobów na stworzenie rzeczy metodą self made, dzięki czemu zyskasz niepowtarzalne dodatki, nie rujnując przy tym swojego budżetu.

Materiały budowlane, z których warto korzystać w trakcie remontu

Remonty są związane ze sporymi kosztami, jednak dzięki niektórym produktom można skutecznie odnowić wnętrza, nie poczynając przy tym ogromnych inwestycji. Wśród materiałów budowlanych, które znajdują zastosowanie w wielu zadaniach, należy wskazać płytę kartonowo-gipsową, dzięki której można przywrócić świetny wygląd pękającym ścianom lub poprawić wygląd sufitów. O realizacji nowych ścianek działowych, czy efektownych wnęk nawet nie wspominając.

Podobnie skuteczna bywa płyta OSB, która nie tylko znajdzie zastosowanie jako element ściany w systemie szkieletowym, ale także nieodłączna część posadzki. Dodatkowo może zostać użyta w licznych dekoracjach, a po pomalowaniu specjalnym lakierem – nawet jako blat roboczy.

Kolejną rzeczą, dla której znajdzie się sporo zadań w trakcie remontu, jest płyta meblowa. Każdy ze smykałką konstruktora znajdzie co najmniej kilka możliwości zastosowania tego produktu w swojej kuchni, sypialni, salonie i nie tylko. Do wyboru są różne odmiany – wiórowe, paździerzowe, melaminowane, a także pilśniowe. Wśród tych ostatnich wyróżnić można niezwykle twarde płyty MDF i HDF, które mogą posłużyć jako elementy konstrukcyjne i nie tylko.

Pomysły na zastosowanie materiałów budowlanych

Czy wiesz, że dzięki niektórym materiałom budowlanym możesz skutecznie zredukować koszty remonty w swoim domu? Wystarczy, że zamiast bazować na gotowcach, pokusisz się o własnoręczne wykonanie niektórych elementów. Rozwiązanie to ma sporo zalet – nie tylko oszczędzisz na robociźnie, ale zyskasz szansę realizacji pod konkretne wymiary, co w przypadku gotowców często graniczy z cudem. Genialnym przykładem jest płyta meblowa, która nadaje się do stworzenia autorskich mebli. Z jej pomocy wykonasz szafę na wymiar, maksymalnie wykorzystując dostępną przestrzeń, co w przypadku fabrycznych mebli rzadko jest możliwe. Może również stać się zamiennikiem przesuwnych drzwi – wystarczy, że zostanie wyposażona w kółka i przymocowana do specjalnej szyny.

Meble w Twojej kuchni wyglądają na zużyte, jednak nie masz funduszy na remont całej kuchni? Płyta meblowa w wersji lakierowanej może posłużyć Ci jako materiał na nowiutkie fronty! Wystarczy, że zostanie docięta na wymiar, a następnie wzbogacona o odpowiednie klamki, a z pewnością zmieni się wygląd całego pomieszczenia.

You Might Also Like

Leave a Reply

Back to top