Szalunki ścienne i ich rola na placu budowy

Szalunki ścienne już od wielu lat cieszą się zasłużonym uznaniem wśród firm budowlanych. W znaczącym stopniu ułatwiają budowę oraz pozwalają wznosić domy w oszczędny i szybki sposób. Jaką rolę spełniają na placu budowy? Dlaczego obecnie wzbudzają tak duże zainteresowanie? Podpowiadamy.

Czym są szalunki ścienne?

Szalunki ścienne to nowoczesny i szybki sposób formowania ścian. Jeszcze wiele lat temu jedynym sposobem ich wznoszenia było klasyczne deskowanie. Wymagało to czasochłonnego tworzenia formy do której następnie wlewana była mieszanka betonowa. Dzisiaj dużo większym zainteresowaniem cieszą się gotowe i wytrzymałe szalunki ścienne, których ogromną zaletą jest to, że są one wielokrotnego użytku. Pozwalają stawiać ściany w sposób dużo bardziej precyzyjny niż deskowanie.

Zobacz także: https://alfabloger.pl/szalunki-scienne-sprawdz-jak-je-wybrac/

Jaką rolę spełniają szalunki ścienne na budowie?

Obecnie standardem na praktycznie każdej budowie są szalunki ścienne, które pozwalają w efektywny, bezpieczny i szybki sposób stawiać kolejne elementy budynku. Używa się ich zarówno przy konstrukcji domów jednorodzinnych, jak i wielopiętrowych gmachów. Każda licząca się na rynku firma budowlana korzysta z wysokiej jakości szalunków, aby przyspieszyć pracę.

Szalunki ścienne nie tylko służą do tworzenia pełnowymiarowych ścian. Pełnią także rolę wspornika dla elementów ozdobnych, które montuje się na elewacjach. Szalunków używa się także do tworzenia ścianek działowych w różnego rodzaju pomieszczeniach. Są one użytkowane przy większości prac budowlanych, więc na każdym placu budowy można spotkać się z kilkoma ich rodzajami przeznaczonymi do bardzo konkretnych zastosowań.

Rodzaje szalunków ściennych

Na rynku dużą popularnością cieszą się zwłaszcza szalunki ścienne lekko gabarytowe. Są bardzo uniwersalne i dzięki temu znajdują szerokie zastosowanie w budownictwie. Idealnie nadają się zwłaszcza do budowy niskich konstrukcji, jak na przykład domów jednorodzinnych. Ich zaletą jest przede wszystkim to, że są bardzo lekkie, więc mogą być obsługiwane nawet przez jednego robotnika na budowie.

Szalunki ścienne średnio gabarytowe służą głównie do profesjonalnych zastosowań. Wykorzystywane są na szeroką skalę przy budowie wielopiętrowych budynków. Ze względu na swoje rozmiary i wagę muszą być montowane za pomocą ciężkiego sprzętu, na przykład dźwigów budowlanych. W jeszcze większym stopniu przyspieszają budowę, więc świetnie sprawdzają się zwłaszcza przy dużych projektach.

Szeroki wybór różnego rodzaju szalunków ściennych można znaleźć w ofercie firmy https://szalbud.pl/.

You Might Also Like

Leave a Reply

Back to top