Targi książki – 3 powody, dla których warto na nie jeździć

Targi książki to doskonała okazja do tego, aby zapoznać się z najnowszymi trendami w literaturze. Jest to także szansa na to, aby na żywo poznać znanych pisarzy i spotkać się z przedstawicielami dużych wydawnictw. Co motywuje ludzi do tego, aby pojawiać się na takich wydarzeniach? Jakie trzy istotne powody przemawiają za tym, że warto się tam udać? Podpowiadamy.

 Wyjątkowe premiery

Dla wielu osób motywacją może być możliwość zapoznania się z przedpremierowymi wydaniami znanej powieści. Wielu autorów wykorzystuje targi jako możliwość dystrybucji książek zanim oficjalnie trafią one do sklepów. W wielu przypadkach premiery owiane są tajemnicą do samych targów. W trakcie spotkania z autorem mogą być ujawniane nowe szczegóły dotyczące znanej powieści lub jej kontynuacji.

Można także osobiście porozmawiać z twórcą i uzyskać jego autograf na limitowanym wydaniu powieści. Większość tych wydarzeń potrafi zapaść na długo w pamięci, bo urządzane są w wyjątkowo przyjaznej atmosferze. Organizowane są także konkursy podczas których można zdobyć wyjątkowe nagrody i zdobyć wyjątkowe gadżety.

 Znane osobistości

Jeśli chcemy zdobyć autograf znanego pisarza, poznać osobiście osoby, które zajmują się tworzeniem ilustracji i dystrybucją książek to zdecydowanie warto pojawić się na targach książki. Podczas takich wydarzeń gościnnie mogą także zjawić się znani zagraniczni autorzy. Aby uzyskać autograf trzeba często czekać w długiej kolejce, ale ten wysiłek jest tego warty.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby pojawić się na takich targach z własną twórczością. Wielu młodych twórców próbuje dotrzeć do szerokiego grona odbiorców poprzez udział w wydarzeniach na których często pojawiają się nawet tysiące czytelników. Jeśli chcemy pokazać się od jak najlepszej strony to warto zadbać o indywidualny projekt stoiska. Zamiast korzystać z powtarzalnych i nieciekawych rozwiązań warto postawić na  doświadczonych projektantów z firmy exposystemy. Kompleksowa pomoc w projekcie i budowie stanowiska, a także wsparcie logistyczne pozwoli osiągnąć sukces.

Promocje i przeceny

Nie ma wątpliwości co do tego, że wiele osób odwiedza targi poszukując przecen i promocji na zakup książek. Niekoniecznie muszą to być starsze wydania. Dość często zniżki cenowe obejmują także najnowsze premiery. W trakcie targów można natrafić również na stoiska zarezerwowane przez znane antykwariaty. Można tam wymienić lub nabyć w atrakcyjnej cenie książki, które już dawno wyszły z obiegu i nie sposób kupić ich w żadnym innym miejscu.

You Might Also Like

Leave a Reply

Back to top