Trawa w rolce – czy warto kupić ją do ogrodu?

jaka trawa do ogrodu

Ładny ogród każdemu kojarzy się z zieloną, gęstą, równo przystrzyżoną trawą. Samodzielna hodowla może być czasochłonna, a jej efekt nie do końca zadowalający. Dużo lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z trawy w rolce. Dlaczego warto? 

Jak szybko stworzyć piękny ogród?

Zadbana przestrzeń wokół domu wcale nie musi być trudna do stworzenia. Za pomocą odpowiednich narzędzi i rozwiązań można w krótkim czasie stworzyć piękne miejsce do wypoczynku. Trawa w rolce będzie najlepszym rozwiązaniem. Jest to wcześniej wyhodowana roślinność, składająca się z odpowiedniej mieszanki traw, mchu i ziół, umieszczona na specjalnej warstwie. Przed położeniem trawy wystarczy wyrównać i spulchnić glebę. Trawa w rolce pozwala uzyskać szybki i ładny efekt bezpośrednio po rozłożeniu. Jej pielęgnacja wymaga jedynie regularnego podlewania i przycinania. Dzięki temu, że ma świeży, zielony kolor i jest gęsto porośnięta, wygląda o wiele lepiej niż trawa zasiana i hodowana bezpośrednio na działce. 

Nowoczesne rozwiązania wykorzystujące trawę w rolkach

Najczęściej producent trawy w rolkach oferuje również inne produkty i usługi, np. zakładanie zielonych dachów. Są one coraz popularniejsze, szczególnie w dużych miastach. Tworzą przyjemny dla oka kontrast w porównaniu do betonowych, szarych budynków. Mogą stanowić strefę relaksu dla mieszkańców lub miejsce do aktywnego wypoczynku, gdy zainstaluje się tam urządzenia wykorzystywane na siłowniach zewnętrznych. Aby założyć zielone dachy producent musi wcześniej przygotować wszystkie niezbędne warstwy. Pierwsza to warstwa odpowiadająca za izolację i drenaż. Pozwala prawidłowo odprowadzić nadmiar wody i uniknąć przenikania wilgoci do dalszych warstw dachu. Następna jest warstwa wegetacyjna stanowiąca podstawę dla ostatniej warstwy – roślinności. Zapewnia odpowiedni poziom wilgotności, umożliwiający utrzymanie trawy w dobrym stanie i jej dalszy wzrost. Najczęściej na zielonych dachach używa się łatwej do ułożenia trawy w rolkach. 

You Might Also Like

Leave a Reply

Back to top