Trzy największe zalety zdjęć produktowych typu duch (ghost)

fotografia produktowa

Jak to możliwe, że widoczna na zdjęciu sukienka tak doskonale leży, mimo że nie ma na nim modelki? Taki efekt pozwalają uzyskać idealnie wykonane zdjęcia produktowe typu duch (ghost). Czytaj dalej i poznaj ich trzy największe zalety.

1. Idealne do prezentacji różnej odzieży

Ich nazwa może wywoływać skojarzenia z filmami grozy i przerażającymi historiami, jednak w rzeczywistości oferują wiele dobrego. Mowa o fotografii odzieży typu duch, które pozwalają na zaprezentowanie produktu bez sylwetki modela, modelki albo widocznego na fotografii manekina. Doskonale nadają się do uwieczniania odzieży całorocznej, sezonowej, ochronnej czy przeznaczonej dla sportowców, a także akcesoriów jej towarzyszących. Dzięki nim można pokazać poszczególne części garderoby, połączyć je w zestawy lub porównać z innymi elementami stroju o podobnych cechach.

2. Więcej możliwości oceny dla klientów sklepu

Po odpowiednim przygotowaniu ubrań umieszczane są one na manekinach duchach. A gdy sesja produktowa dobiega końca, rozpoczyna się proces postprodukcji, w którego trakcie ten manekin jest usuwany. Odzież wygląda więc tak, jakby rzeczywiście miał ją na sobie model, ale na fotografii to ona staje się jedyną bohaterką. Wykorzystanie manekina ducha pozwala zatem na odwzorowanie naturalnego sposobu układania się materiału i uzyskanie wrażenia lekkości. Uważny odbiorca oglądający takie zdjęcia dostrzeże również detale wykończenia i oceni jakość wykonania. Możliwość dokładniejszego zapoznawania się z ubraniami nie tylko dostarczy mu miłych doświadczeń, ale może też wpłynąć na zmniejszenie liczby zwracanych przez niego towarów.

3. Dowolność łączenia z innymi typami zdjęć

Mimo że zdjęcia wykonywane na manekinach duchach pozwalają na uzyskiwanie wrażenia harmonii i spójności, jeśli tylko jest to zgodne z Twoją wizją, możesz łączyć je z innym typem zdjęć, np. obrotowymi i kompozycyjnymi albo pokusić się o własny lookbook. Możliwości jest naprawdę wiele, a każda z nich może stworzyć atrakcyjny duet z duchem. Jeśli potrzebujesz pomocy w realizacji sesji z tajemniczym udziałem duchów lub z innego obszaru fotografii reklamowej, możesz skierować się ku ofercie studia fp360.pl z Poznania. Od 2012 roku realizuje standardowe i nietypowe projekty, a do grona jego zadowolonych klientów należą właściciele sklepów internetowych, stacjonarnych oraz serwisów aukcyjnych. Zachęcamy do odwiedzin strony internetowej studia i zapoznania się z jego realizacjami.

You Might Also Like

Leave a Reply

Back to top