Aranżacja Salonu – jak stworzyć stylowe wnętrze

Salon to wizytówka naszego domu. Spędzamy w nim wolny czas, zapraszamy do niego gości i nierzadko łączymy go z jadalnią. Warto, aby jak najlepiej się prezentował, a także spełniał swoje podstawowe funkcje. Jak zatem powinniśmy wykończyć wnętrze salonu, by wzbudzało zachwyt? Zapraszamy!

Aranżacja salonu – samodzielnie czy z profesjonalistą?

Aranżacja salonu to spore wyzwanie, zwłaszcza gdy posiadamy małe mieszkanie. Mamy listę rzeczy, które chcielibyśmy umieścić w tym pomieszczeniu, jednak nie do końca wiemy jak to zrobić w dobrym guście. Nie chcemy przecież osiągnąć efektu przytłoczenia i wnętrzarskiej porażki. Możemy oczywiście spróbować zrobić to sami, czerpiąc inspiracje z internetu i katalogów. To zadanie może okazać się dla nas bardzo proste i przyjemne, a w efekcie będzie cieszyło nas samodzielne zaprojektowanie wnętrza. Jeśli natomiast potrzebujemy pomocy, warto skorzystać z usług profesjonalistów. Na rynku istnieje sporo firm, które przeprowadzą z nami wywiad i stworzą projekt dopasowany do naszych potrzeb. Możemy również zdecydować się na skorzystanie z popularnych usług wykończenia mieszkania pod klucz. W takim przypadku od początku do końca nie musimy się o nic martwić. Przekazujemy firmie klucze do naszego mieszkania, a po ustalonym terminie odbieramy je i możemy się już wprowadzić! Nic dziwnego, że tego typu usługi cieszą się coraz większą popularnością.

Aranżacja salonu – podłogi

Decydując się na podłogi w salonie, warto postawić na trwały materiał – drewno. To ponadczasowe rozwiązanie wpisze się w niemal każdy styl wnętrzarski. Obecnie bardzo modne jest ułożenie klepek w jodełkę. Możemy również zdecydować się na zakup długich desek, które ułożone pionowo dodatkowo wydłużą nam przestrzeń. Również bardzo modnym rozwiązaniem, zwłaszcza przy połączeniu kuchni z salonem, są płytki.

Aranżacja salonu – ściany

Podczas wyboru koloru ścian, warto zdecydować się na jasne barwy. Będzie to niezwykle ważne, zwłaszcza w przypadku małych pomieszczeń, ponieważ optycznie powiększą nam przestrzeń. Kiedy mamy już wybraną bazę do naszego salonu, czas przemyśleć jak nadać wnętrzu nowoczesnego charakteru. Obecnie bardzo modne są tapety teksturowane, geometryczne wzory i motywy dżungli. Do łask wraca również sztukateria, która prezentuje się niezwykle efektownie i elegancko.

Meble i dodatki

Na początku wybierzmy odpowiednią sofę lub narożnik. Wybór zależy przede wszystkim od metrażu pomieszczenia, ale również od potrzeb domowników. Jeśli nie mamy dodatkowej sypialni dla gości, to wypoczynek w salonie będzie musiał odgrywać tę rolę. Warto zatem zdecydować się na sofę lub narożnik z funkcją spania. Bardzo modne są modele na nóżkach w kolorach ciemnej zieleni, granatu czy fioletu, a także klasyczna biel i szarości. Jeśli dysponujemy wolnym miejscem, warto dobrać do naszego wypoczynku stylowy, wygodny fotel oraz pufki. Niezbędnym elementem wyposażenia salonu będzie również stolik kawowy. Możemy zdecydować się na klasyczny, drewniany stolik, bądź wybrać model industrialny z metalowymi nóżkami. W nowoczesnych aranżacjach wnętrz nierzadko możemy spotkać również stolik z marmurowym blatem. Podczas aranżacji wnętrza salonu nie zapomnijmy również o stylowej komodzie lub komodzie RTV, wiszącym na ścianie telewizorze oraz odpowiednim oświetleniu. Pamiętajmy także o dodatkach takich jak zasłony, kwiaty czy obrazy.

You Might Also Like

Leave a Reply

Back to top