Czy akrylowe akwarium to dobry pomysł na początek przygody z akwarystyką?

akwarium domowe

Akwarium w domu to jak posiadanie własnego wycinka podwodnego życia. Dobrze utrzymane jest niezwykłą dekoracją, daje wytchnienie i stanowi ciekawe hobby. Sztuki akwarystyki trzeba się jednak nauczyć. Pomocne są gotowe zestawy zbiorników wraz z wyposażeniem, które nie wymagają dużego doświadczenia. Czy akwarium wykonane z akrylu jest dobre dla początkujących?   

Co należy wiedzieć przed zakupem pierwszego akwarium?

Właściwa lokalizacja to bardzo ważny punkt. Zależy od niej komfort ryb oraz to, jak łatwo będzie dbać o akwarium. Nie powinno być wystawione na bezpośrednie działanie słońca. Zbyt wysoka temperatura ogrzewanej w ten sposób wody doprowadzi do rozwoju glonów. Ryby w akwarium potrzebują spokoju, dlatego korytarze i przejścia nie są najlepszą lokalizacją. Warto upewnić się, że dookoła zbiornika jest wystarczająco dużo miejsca, żeby go otworzyć i wyczyścić. Stabilna szafka musi utrzymać dużą wagę. Dobrze sprawdzają się takie podstawki, w których można schować dodatkowe systemy techniczne i wyposażenie.

Dlaczego pierwszym akwarium powinno być akwarium słodkowodne?

Kompletując akwarium samodzielnie warto wybrać większą pojemność, ponieważ tak łatwiej zachować równowagę biologiczną. Dla początkujących doskonałym rozwiązaniem są niewielkie, gotowe zestawy akwariowe. Akwarium BiOrb zawiera oprócz zbiornika system filtracyjny, oświetlenie i wszystko, co jest potrzebne do podstawowego funkcjonowania zbiornika. Z żadnego z tych elementów nie należy rezygnować.

Początkujący powinien zacząć od akwarium słodkowodnego, ponieważ w tym przypadku ryby nie są tak wymagające pod względem pielęgnacji i jakości wody. Pochodzą zwykle z wód tropikalnych i potrzebują tylko stałej temperatury wody i co najmniej dwunastu godzin światła dziennie. Wszystko to gwarantuje gotowy komplet. Wyposażone zbiorniki są ponadto często wykonane nie ze szkła, ale z wytrzymałego i przejrzystego akrylu.

Dlaczego akryl jest lepszym materiałem na akwarium niż szkło?

Zbiorniki ze szkła akrylowego są mniej podatne na pękanie lub przeciekanie niż akwaria szklane, klejone silikonem. Akryl jest znacznie bardziej wytrzymały, co czyni go idealnym materiałem do stworzenia zbiornika w domach z dziećmi lub do akwariów w pomieszczeniach ogólnodostępnych. Ewentualne rysy można łatwo wypolerować. Chociaż mocniejsze niż szkło, akwaria akrylowe są do 48% lżejsze. Klienci sklepu Zielony Klomb zauważają także, że są bardziej przejrzyste. Ponieważ szkło akrylowe jest elastyczne, istnieje wiele opcji projektu. Akrylowe zbiorniki mogą być okrągłe lub mieć wypukłą przednią ściankę.

You Might Also Like

Leave a Reply

Back to top