Czym cechują się kasetowe filtry powietrza?
W urządzeniach do filtrowentylacji przemysłowej zazwyczaj wykorzystuje się proste w budowie, wydajne filtry kasetowe. Montowane są m.in. w instalacjach klimatyzacyjnych, grzewczych, wentylacyjnych, a także w bocznych systemach ssących, wyciągach spalin i systemach podciśnieniowych. Skutecznie oczyszczają powietrze z substancji i pyłów powstających w zakładach produkcyjnych. Jakie są rodzaje filtrów kasetowych i czym się charakteryzują?
Jakie są rodzaje kasetowych filtrów powietrza?
Kasetowe filtry składają się z ramy oraz medium filtracyjnego. Obudowa może być wykonana z metalu, plastiku lub kartonu, a siatka filtrująca zazwyczaj produkowana jest z naturalnych, syntetycznych bądź szklanych włókien. Do zalet tego rodzaju filtrów zalicza się ich dużą dostępność oraz możliwość zakupu produktów w wielu rozmiarach i z różnymi filtrami, np. z ułożonymi faliście, płasko lub plisowanymi. Filtry kasetowe mogą być stosowane zarówno do filtracji wstępnej, jak i jako główne filtry.
Czym charakteryzują się kasetowe filtry powietrza z węglem aktywnym?
Do jednych z najchętniej stosowanych w różnego rodzaju filtrowentylacji przemysłowej filtrów zalicza się te z węglem aktywnym. Dzięki swoim licznym zaletom z powodzeniem mogą być wykorzystywane w zakładach, w których powstaje duża ilość pyłów, bakterii oraz szkodliwych gazów i substancji. Filtry te nie tylko usuwają zanieczyszczenia, ale również pochłaniają związki siarki i azotu, węglowodory i pomagają w utrzymaniu na hali powietrza bez oparów. Węgiel stosowany w filtrach charakteryzuje się wysoką absorpcją i chłonnością pyłową, wydajnością oraz długą żywotnością, dlatego coraz częściej montowany jest w urządzeniach do filtrowentylacji przemysłowej, które można zakupić np. firmie Maszyny Polskie z Torunia.
Gdzie stosuje się kasetowe filtry powietrza?
Filtry kasetowe montowane są zarówno w szafach sterowniczych, jak i w układach klimatyzacyjnych, wentylacyjnych, grzewczych oraz w różnego rodzaju urządzeniach służących do filtrowentylacji przemysłowej. Znajdują się nie tylko w małych pomieszczeniach biurowych, szkołach, hotelach i w restauracjach, ale także w lakierniach, fabrykach i zakładach przemysłowych. Są też wykorzystywane w systemach do oczyszczania powietrza w lakierniach, smarowniach, woskowniach i zakładach zajmujących się obróbką spawaniem.
Leave a Reply
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.