W jaki sposób wybrać dla siebie idealne mieszkanie?

idealne mieszkanie

Podjęcie decyzji o kupieniu własnego mieszkania to dopiero początek drogi. Zanim podpisze się umowę kupna nieruchomości i dopełni wszystkich formalności, najpierw trzeba spędzić trochę czasu na znalezienie takiego mieszkania, które spełni nasze wszystkie wymagania i będzie dla nas idealnym miejscem do zamieszkania. W naszym artykule podpowiadamy, na jakie elementy, należy zwrócić szczególną uwagę.

Cena i koszty utrzymania  nieruchomości

Pierwszym kryterium wyboru, zwłaszcza w ostatnim czasie, kiedy ceny nieruchomości tak bardzo poszybowały w górę, jest cena, jaką trzeba będzie zapłacić za kupno mieszkania, koszty jego wykończenia oraz późniejsze koszty jego utrzymania. Niestety obecnie zakup nowego mieszkania dla wielu osób jest w zasadzie niemożliwy. Ze szczególnie dużymi problemami borykają się osoby, które chciałyby kupić mieszkanie w dużym mieście. Niestety obecnie ceny mieszkań np. w Warszawie są już bardzo wysokie. Dawno średnia cena za metr kwadratowy mieszkania w stolicy przekroczyła 12 tysięcy złotych. Czy to oznacza, że osoby, które pracują w Warszawie, nie mają już możliwości kupienia nieruchomości w niższej cenie i zawsze będą już zmuszone do wynajmowania mieszkania? Niekoniecznie. Osoby pracujące w Warszawie, coraz częściej chcąc kupić własne mieszkanie decydują się zamieszkać w jednej z podwarszawskich miejscowości. Bardzo popularne w ostatnich latach są np. nowe mieszkania w Brwinowie pod Warszawą. Ceny mieszkań w Brwinowie są nawet o połowę niższe od cen mieszkań w Warszawie. Dzięki temu dużo łatwiej klientom jest pokryć koszty takich inwestycji.

Idealna lokalizacja osiedla mieszkaniowego

Ważnym kryterium wyboru jest też lokalizacja osiedla mieszkaniowego, na którym planuje się zakup mieszkania. Co ważne istotna jest tu przede wszystkim łatwość dojazdu do najważniejszych dla nas miejsc, czyli m.in. do pracy, do znajomych i do swojej rodziny. Wspomniany wcześniej Brwinów, wbrew pozorom wcale nie jest złym wyborem dla osób, które pracują w Warszawie. Jak tłumaczy nasz rozmówca, specjalista z firmy developerskiej Eko-Bud pod Warszawą:

Nasza firma jest w trakcie realizowania dużej inwestycji mieszkaniowej w Brwinowie. Nasi klienci cenią możliwość zamieszkania w tym mieście nie tylko za to, że oferowane przez nas mieszkania są dostępne w znacznie niższych cenach niż mieszkania w Warszawie, ale również za łatwość dojazdu z tworzonego przez nas Osiedla Pszczelin do stolicy. W Brwinowie znajduje się stacja Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Można się z miasta też łatwo dostać do obwodnicy Warszawy. Bez względu na to, czy do Warszawy będziemy chcieli dojechać samochodem, czy transportem publicznym, nie powinno nam to zająć więcej czasu niż około 20-30 minut.

Wielkość i układ pomieszczeń

Wybierając idealne mieszkanie koniecznie trzeba też zwrócić uwagę na jego wielkość oraz na zastosowany w nim układ pomieszczeń. W idealnym mieszkaniu każdy domownik powinien mieć zapewnione swoje miejsce i możliwość wykonywania w spokoju swoich ulubionych czynności.

You Might Also Like

Leave a Reply

Back to top