Dlaczego warto podawać szczeniętom specjalną karmę junior?

żywienie zwierząt

Szczenięta powinny być karmione specjalną karmą dedykowaną dla ich wieku. Dlaczego jest to takie istotne i gdzie można kupić karmę dla szczeniąt wysokiej jakości? Dowiesz się tego z lektury naszego artykułu.

Czym skorupka za młodu…

Dobór odpowiedniego pożywienia dla psa w pierwszych miesiącach jest niezwykle istotny i wpływa na prawidłowy rozwój oraz wzrost czworonoga. Jest to etap, w którym szczenięta potrzebują bardzo dużej podaży energii, dlatego należy dostarczyć im paszę bogatą w składniki odżywcze i białko, wapń, fosfor oraz tłuszcz. Zbyt szybkie przejście z karmy dla szczeniąt i rozpoczęcie podawania karmy przeznaczonej dla dorosłych osobników może prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych, na przykład wad stawów. Karma junior dla psa dostępna jest w bardzo wielu rodzajach. W sklepach znajdziemy ją zarówno w wersji suchej, jak i mokrej, a ponadto różnego rodzaju karmy specjalistyczne, w tym psie superfood.

Klasyka gatunku, czyli karma mokra i sucha

W jadłospisie szczeniaka nie powinno zabraknąć twardych kąsków do schrupania. Takie pożywienie pozytywnie wpływa na rozwój uzębienia oraz dziąseł czworonoga . Ponadto, rozgryzanie twardszych kawałków jedzenia sprzyja redukcji kamienia nazębnego. Z kolei mokra karma junior dla psa, z uwagi na dużą zawartość wody, jest dla piesków dużo bardziej lekkostrawna. To też świetne, dodatkowe źródło płynów dla każdego małego pieska. W trosce o zdrowie młodych czworonogów należy zastosować zbilansowaną dietę, w której nie zabraknie ani składników twardych, ani miękkich. Dla szczeniąt o specjalnych wymaganiach żywieniowych (na przykład borykających się z nietolerancjami pokarmowymi czy alergiami) dostępne są karmy specjalistyczne.

Specjalna karma dla szczeniąt – najlepszy wybór

Zakup dobrej jakości karmy przeznaczonej specjalnie dla szczeniąt to najlepszy z możliwych wyborów. Należy pamiętać o tym, że produkty te przygotowywane są we współpracy ze specjalistami z zakresu żywienia zwierząt, dzięki czemu mamy pewność, że zawierają wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Taki posiłek jest kompletny i dobrze zbilansowany, a co za tym idzie, wspiera rozwój, odporność oraz funkcjonowanie narządów wewnętrznych zwierzaków. Wysokiej jakości mokra karma junior dla psa dostępna jest choćby w internetowym sklepie zoologicznym Dolina Noteci – www.dolina-noteci.pl.

You Might Also Like

Leave a Reply

Back to top