Dobry projekt wizytówki – porady i wskazówki

projekt wizytowki

Mimo ogromnego rozwoju technologicznego niektóre rzeczy nie odchodzą do lamusa. Jedną z nich jest wizytówka. Niezależnie, czy chodzi o firmową wizytówkę, czy osobistą, warto wiedzieć, jak ją dobrze zaprojektować, aby pełniła swoje funkcje w jak najlepszy sposób.

Dobry projekt graficzny

Jak każdy projekt drukowany, również wizytówka powinna być odpowiednio zaprojektowana. Ponieważ celem wizytówki jest zachęcenie innych osób do kontaktu z nami, powinna się dobrze prezentować wizualnie. Wykonanie projektu graficznego wizytówki warto zlecić dobremu grafikowi bądź firmie zajmującej się projektami i drukiem takich produktów. Jeżeli mamy czas, odrobinę zdolności i chęci, możemy wizytówkę zaprojektować osobiście, za pomocą dostępnych programów. Jednak jeśli zależy nam na rewelacyjnym wyglądzie wizytówki, warto zlecić to zadanie profesjonalistom. Kluczem do sukcesu jest dobór kolorów, fontów i układu na takim projekcie.

Niezbędne informacje na wizytówce

Wizytówka jest małym akcydensem, z łatwością mieszczącym się w kieszeni. W związku z tym nie ma na niej zbyt wiele miejsca, jednak mamy go wystarczająco, aby  na wizytówce udostępnić wszelkie niezbędne informacje. Celem wizytówki jest przekazanie danych kontaktowych, więc powinny się na niej znaleźć takie informacje, jak imię i nazwisko, numer telefonu, adres mailowy, adres i adres strony internetowej (jeśli takowy posiadamy). Ponieważ na wizytówce do dyspozycji mamy dwie strony, na jednej z nich możemy wyeksponować logo czy slogan firmy. Ważne, aby informacje były ułożone w łatwy do odczytania sposób. Nie powinno ich być zbyt dużo, aby na projekcie nie było bałaganu.

Wybór odpowiedniego papieru i wydruk

Ostatnią kwestią, na jaką warto zwrócić uwagę przy projektowaniu wizytówki, jest jej wydruk. Powinniśmy wybrać papier o odpowiednio wysokiej gramaturze, aby wizytówki zbyt szybko się nie zniszczyły. Najlepszą gramaturą dla wizytówek będzie papier od 290 g wzwyż, idealnie, gdyby miał on gramaturę 350 g. Możemy zdecydować się na dodatkowe opcje, takie jak lakierowanie czy foliowanie, które jeszcze bardziej zwiększą żywotność wizytówek. Wydrukiem wizytówek zajmują się drukarnie cyfrowe.

W kwestii dodatkowych opcji możemy zdecydować się, chociażby na uszlachetnienia takie jak folia matowa, folia błysk czy ostatnio bardzo popularna folia soft touch. Lakierowanie i foliowanie możemy zastosować na całości wizytówki, bądź na przykład tylko na jednej ze stron.

You Might Also Like

Leave a Reply

Back to top