Firmy kurierskie – pomocnicy Świętego Mikołaja

prezent dla kogoś

Jesień to nie tylko deszczowy okres w roku, kiedy liście zmieniają kolory i kasztany spadają z drzew. Ta pora roku to czas intensywnych przygotowań do zimy, a jeśli mowa o zimie, to również do nadchodzących świąt. Większość osób zastanawia się, gdzie je spędzić, być może u niektórych plany są bardziej sprecyzowane. Kiedy wiadomo już gdzie i w jakim składzie, pozostaje do załatwienia kluczowa kwestia. Prezenty, bo o nich mowa to największa bolączka i temat rzeka, który powraca rok po roku i chyba nigdy nie zostanie całkowicie omówiony. To jednak jest sprawa bardzo indywidualna. Każdy musi sam podjąć decyzję co, komu ofiarować. W ostatnich latach znacząco wzrósł udział sprzedaży internetowej w całości obrotów branży. Kupując na odległość, pojawia się konieczność dostarczenia przesyłki. To właśnie zadanie dla firm kurierskich.

Samochody zamiast reniferów

Firmy oferujące usługi kurierskie, w okresie przedświątecznym przeżywają prawdziwe oblężenie. Z każdym rokiem rośnie liczba zleceń. Ilość paczek może być przytłaczająca. Istnieją jednak pewne mechanizmy pozwalające usprawnić procesy logistyczne. Firmy kurierskie uzupełniają na ten czas braki kadrowe. Bywa, że zatrudniane są dodatkowe osoby, aby wspierać kierowców i pracowników magazynowych. Jak zwykle, przewoźnicy zachęcają do tego, by przesyłki nadawać jak najwcześniej. Zostawianie sobie tego na ostatnią chwilę to prosta droga do tego, że paczka nie dotrze do nas na czas. Każdy, kto będzie oczekiwał przesyłki przed świętami, powinien nastawić się na to, że czas oczekiwania może się wydłużyć. Istotne jest również upewnienie się, co do godzin pracy firm kurierskich. Jest to istotne szczególne w ostatnich dniach przed Wigilią.

Co zrobić, aby ten rok był inny?

Jedyną słuszną strategią, jest zaplanowanie prezentów w taki sposób, aby firmy kurierskie mogły go do nas dostarczyć już w najbliższych dniach. W przypadku, gdy chcemy te przedmioty również wysłać, dobrze zrobić to od razu. Mamy wówczas pewność, że paczka dotrze do adresata z dużym zapasem czasowym. Gdyby coś miało pójść nie tak, zawsze jest jeszcze wiele dni na ewentualne zwroty, reklamacje itp. Ważne jest też to, że wtedy sprawa prezentów jest załatwiona, zanim jeszcze rozpocznie się najbardziej gorący okres. Firmy kurierskie będą mogły odetchnąć, a my w końcu zyskamy spokój ducha i zaoszczędzimy sobie sporo nerwów. Jest jeszcze jedna kwestia. Kurierzy to też ludzie. Chcieliby móc w święta cieszyć się tym, co ważne, nie myśląc o pracy, niezrealizowanych zleceniach, czy niedoręczonych paczkach piętrzących się w magazynie.

You Might Also Like

Leave a Reply

Back to top