Zaproszenia komunijne – kiedy należy wręczyć rodzinie?

Pierwsza Komunia Święta to bardzo ważne wydarzenie w życiu każdego dziecka, jak i jego rodziców, którzy dokładają wszelkich starań, aby było dopięte na ostatni guzik. Aby nieco ułatwić sobie jej organizację, warto sięgnąć po stylowe zaproszenia komunijne, które nie tylko zaoszczędzą czas związany z ręcznym wypisywaniem kartek, ale również zrobią to w o wiele bardziej elegancki sposób. A ich wybór jest ogromny! Z kielichem lub ornamentem, srebrne lub złote, z wstążeczką lub bez. Pomimo ich dużej różnorodności, łączy je jedno – efektowny wygląd!
Dla chłopca i dziewczynki
Wzory zaproszeń komunijnych są różne. Dzięki temu, możliwe jest ich dopasowanie nie tylko do własnych preferencji estetycznych, ale również płci przyszłego komunikanta. Duży udział w tym zakresie odgrywa ich stylistyka i kolorystyka. Warianty dla chłopców obejmują odcienie srebra i bieli, podczas gdy dziewczynek – złota i bieli, niejednokrotnie urzekając pięknymi motywami florystycznymi. Co do stylistyki, zaproszenia komunijne wyglądają bardzo podobnie w obu przypadkach. Nawiązują do popularnych motywów religijnych, takich jak: hostia, kielich czy napisy IHS.
Wysoka jakość zaproszeń komunijnych
Producenci artykułów komunijnych doskonale zdają sobie sprawę, jak ważnym elementem jest nie tylko różnorodność zaproszeń, ale również ich elegancki wygląd. To dlatego produkowane są na wysokiej jakości papierze o dużej gramaturze i wydrukowane w niezwykle staranny sposób – z dbałością o najdrobniejsze szczegóły.
Kiedy rozdaje się zaproszenie?
Zwykle, zaproszenia komunijne rozdaje się na kilka miesięcy przed planowaną uroczystością. Tego wymaga bowiem dobry zwyczaj. Jednak wiele zależy od relacji i stosunków, jakie panują w danej rodzinie. Generalnie, przyjmuje się, aby robić to nie później niż 4-6 tygodni przed wydarzeniem.
Co powinno się znajdować?
Wiele wątpliwości budzi również kwestia tego, co powinno znaleźć się na zaproszeniu komunijnym. Oprócz tych najbardziej oczywistych, jak imię i nazwisko przyszłego komunikanta, na jaką uroczystość zapraszamy oraz kiedy i gdzie będzie odbywać się Komunia i uroczysty obiad, należy pamiętać, aby umieścić także inne informacje. Chodzi m.in. o to, kto jest zapraszany (czyli imię i nazwisko gościa) oraz prośbę o potwierdzenie obecności ze wskazaniem numeru telefonu i maksymalnego terminu. To przydatne, ponieważ lepiej pozwala przygotować się do uroczystości Pierwszej Komunii Świętej pod względem organizacyjnym.
Leave a Reply
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.