Frezowanie pni – na czym polega?

frezowanie pni

Pień po wyciętym drzewie z pozoru nie wydaje się problemowy. Jeśli jednak mamy go w ogródku lub na działce i mocno wystaje ponad ziemię, z pewnością nie prezentuje się estetycznie. Może być niebezpieczny dla biegających po ogrodzie maluchów. A jeśli dodatkowo ma rozbudowany system korzeniowy, negatywnie wpływa na rozwój innych roślin w ogrodzie. Diagnoza jest jedna – pień trzeba usunąć.

Samodzielne usuwanie pnia nie jest dobrym pomysłem, jeśli nie dysponujemy odpowiednimi narzędziami i umiejętnościami. Zdecydowanie lepiej jest znaleźć profesjonalistów, którzy wiedzą, jak się za to fachowo zabrać. Frezowanie pni w Bydgoszczy to sprawdzone usługi, z których skorzystały już dziesiątki zadowolonych klientów. Warto do nich dołączyć.

Jak odbywa się frezowanie pni?

Usunięcie pnia z powierzchni ogrodu lub działki oznacza dosłowne zrównanie go z ziemią. Po wycince drzewa pozostaje pień wysoki na kilkanaście, czasem na kilkadziesiąt centymetrów. Usuwa się go za pomocą specjalnych frezarek, które zamienią go w trociny. Dzięki frezowaniu pień jest wycięty dokładnie i bez żadnych nieestetycznych pozostałości. Można więc niemal od razu zabrać się za zagospodarowanie terenu, w którym do tej pory przeszkadzał wyrastający pośrodku niczego pień.

Profesjonalne usługi frezowania

Wycinka trudnych drzew w Bydgoszczy, a także usuwanie pni to zadanie dla specjalistów. Nawet jeśli sądzisz, że poradzisz sobie z tym bez wsparcia, szybko zmienisz zdanie. Gruby, masywny pień trudno jest usunąć bez dobrego sprzętu. W poszukiwaniu profesjonalnych usług wybierajmy te firmy, które specjalizują się w wycince drzew, mają odpowiednie zaplecze technologiczne, a także umiejętności. Frezowanie pni, wykonane przez solidną firmę, to zdecydowanie lepsze i bardziej skuteczne rozwiązanie niż próby samodzielnego pozbywania się nieestetycznego pnia. Niektórzy właściciele działek i ogrodów próbują pień wykopać lub wypalić, zwykle jednak nie przynosi to oczekiwanych, estetycznych efektów.

You Might Also Like

Leave a Reply

Back to top