Jak pozbyć się cellulitu? 

walka z cellulitem

Problem cellulitu dotyka większości kobiet. Zjawisko jest całkowicie normalne i nie trzeba się go wstydzić. Cellulitem nazywamy lipodystrofię, czyli nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, a także zmiany patologiczne w tkance podskórnej. Jeżeli chodzi o miejsca, w których najczęściej się pojawia, to są to obszary, w których gromadzi się najwięcej tłuszczu. Z tego powodu można go zaobserwować przede wszystkim na udach, brzuchu, pośladkach oraz przedramionach. Jakie są najskuteczniejsze sposoby, aby poradzić sobie z cellulitem? Co oprócz zdrowego trybu życia może pomóc?

Jak przebiega zabieg endermologii i jakie efekty można dzięki niemu otrzymać? 

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na pozbycie się cellulitu jest niewątpliwie inwestycja w zabieg endermologii. Jest to nowoczesna technika masażu. Polega na mechanicznym oddziaływaniu na pośladki, uda czy inną część ciała. Do przeprowadzenia endermologii wykorzystywana jest specjalistyczna głowica wyposażona w dwie rolki, które działają podciśnieniowo.

Tak skonstruowane urządzenie skutecznie wspiera metabolizm tkanki tłuszczowej oraz produkcję włókien kolagenowych. Dzięki takiemu masażowi nie ma konieczności przeprowadzania inwazyjnych zabiegów z użyciem skalpela. Endermologia to nie tylko wsparcie w walce z cellulitem, ale również ujędrnienie i wygładzenie ciała – organizm produkuje więcej naturalnego kolagenu, elastyny oraz kwasu hialuronowego. Ponadto po zabiegu rozstępy i blizny zostają spłycone.

Jakie są inne sposoby na pozbycie się cellulitu? 

Endermologia nie jest jedynym zabiegiem, który pomaga pozbyć się cellulitu. O to, na co jeszcze warto się zdecydować, zapytaliśmy specjalistę z gabinetów kosmetyki laserowej Studio Laser w Warszawie, który zaproponował:

– Aby skutecznie pozbyć się cellulitu, warto zastanowić się nad inwestycją w zabieg elektrostymulacji SYSARA. Polega na przyłożeniu elektrod do ciała i doprowadzeniu do nich prądu. Pacjentowi początkowo dostarczana jest niewielka dawka, która z czasem jest zwiększana, dzięki czemu mięśnie odbierają bodźce i rozpoczynają pracę. SYSARA redukuje cellulit, ponieważ spala tkankę tłuszczową dobranymi falami według specjalnej frekwencji.

Oprócz wspomnianego przez naszego specjalistę zabiegu elektrostymulacji na uwagę zasługuje też wykorzystanie bandażów Arosha. Można je stosować na nogi, pośladki, brzuch, ramiona, a nawet na biust. Seria zabiegów pomoże uporać się nie tylko z cellulitem, ale również skórą pozbawioną jędrności i rozstępami. Przed rozpoczęciem któregokolwiek z zabiegów specjaliści w pierwszej kolejności przeprowadzają szczegółowy wywiad, aby sprawdzić, czy nie występują przeciwwskazania.

You Might Also Like

Leave a Reply

Back to top