Gazetki promocyjne dla uczących się oszczędzać

oszczedzanie

Gazetki promocyjne wydawane są po to, żeby zachęcić klienta do zrobienia zakupów w danym sklepie. Musimy zdawać sobie sprawę, że korzystanie z gazetek promocyjnych może nam pomóc w oszczędzaniu, ale też sprawić, że wydamy jeszcze więcej niż zazwyczaj. Co warto wiedzieć o gazetkach promocyjnych?

Gazetki promocyjne – kiedy działają na naszą niekorzyść?

Część osób traktuje gazetki promocyjne jako niepotrzebną makulaturę, inni uważają, że są one doskonałym sposobem na oszczędzanie. To czy zaoszczędzimy pieniądze, czy stracimy zależy przede wszystkim od tego w jaki sposób wykorzystujemy informacje o promocjach. Są osoby, którym wydaje się, że korzystanie z promocji to niezawodny sposób na oszczędzanie. Ludzie ci kupują prawie wyłącznie produkty, które są przecenione. Paradoksalnie ich wydatki na zakupy są wysokie, a domy przepełnione niepotrzebnymi rzeczami. Musimy zdawać sobie sprawę, że promocja nie może być jedyną motywacją do zakupów. Jeżeli nie potrzebujemy danego produktu w danym momencie (i przypuszczamy, że nie będzie on nam potrzebny w najbliższym czasie) nie powinniśmy go kupować. W przeciwnym razie promocja zadziała na naszą niekorzyść.

Jak umiejętnie korzystać z gazetek promocyjnych?

Jeżeli zależy nam na oszczędzaniu na zakupach, powinniśmy traktować gazetki promocyjne jako miły dodatek. W przypadku, gdy znajdziemy w nich przecenione produkty, których potrzebujemy – jak najbardziej możemy zdecydować się na zakup. Jeżeli aktualne promocje nie pokrywają się z naszą listą zakupów – powinniśmy z nich zrezygnować.

Jeżeli możemy pozwolić sobie na zrobienie zapasów (dotyczy to tylko produktów o długim terminie przydatności) możemy skorzystać z promocji polegającej na zakupie większej ilości produktów ze zniżką. W żadnym wypadku nie kupujmy na zapas żywności posiadającej krótki termin ważności.

Zanim zdecydujemy się skorzystać z promocji sprawdźmy, czy nie mamy w swoim domu tego samego lub podobnego produktu. Jeżeli mamy – nie kupujmy kolejnych (nawet jeżeli sprzedawane są z ogromnym rabatem).

Kupujmy taniej i chrońmy środowisko

Duża część osób krytykuje gazetki promocyjne w formie papierowej. Duże sklepy często wydają nawet kilkanaście materiałów promocyjnych w ciągu tygodnia. Przeciętny klient na zapoznanie się z gazetką potrzebuje kilkudziesięciu sekund. Następnie gazetka trafia do kosza na śmieci.

Nawet jeśli ekologia jest ważną wartością w naszym życiu, nie musimy rezygnować z gazetek promocyjnych. Alternatywą dla gazetek papierowych są materiały promocyjne w wersji elektronicznej.  Gazetka promocyjna online zawiera takie same treści jak gazetka papierowa. Żeby się z nią zapoznać nie musimy nawet wychodzić do sklepu. Wystarczy, że mamy dostęp do internetu. Trzeba jedynie pamiętać, żeby wybrać właściwą gazetkę – żeby zobaczyć promocje obowiązujące w naszym sklepie musimy wybrać swoje miasto, a także adres konkretnej placówki. Jest to ważne, gdyż nawet sklepy tej samej sieci mogą w tym samym czasie organizować inne promocje.

You Might Also Like

Leave a Reply

Back to top