Lipoliza iniekcyjna – trwałe usunięci tłuszczu

wyszczuplenie twarzy

Każdy marzy o pięknej, szczupłej sylwetce. Jednak nie każdy jest tym obdarzony przez naturę, a współcześni ludzie nie zawsze mają czas i ochotę na regularne chodzenie na siłownię czy zdrowe odżywianie. Mimo to medycyna i kosmetologia nie stoją w miejscu i dziś istnieje wiele sposobów na poprawę sylwetki. Jednym z nich są zabiegi lipolityczne (zastrzyki na odchudzanie).

Zastrzyki na odchudzanie to nowoczesna metoda modelowania sylwetki poprzez wstrzykiwanie w problematyczne miejsca naturalnych substancji spalających tłuszcz (zabiegi lipolityczne wyszczuplające). Zastrzyki wyszczuplające można wstrzykiwać w niemal każdy obszar ciała – brzuch, biodra, pośladki i ramiona. Ponadto zastrzyki na odchudzanie mogą być stosowane do korygowania kształtu twarzy, usuwania podwójnego podbródka oraz nadmiaru tkanki tłuszczowej na szyi i plecach.

Jak działają zastrzyki lipolityczne na odchudzanie?

Zastrzyki lipolityczne to zastrzyki ze specjalnych leków, które rozbijają nadmiar podskórnego tłuszczu. Preparaty lipolityczne zawierają zwykle sam kwas dezoksycholowy lub kwas dezoksycholowy w połączeniu z lecytyną. Substancje te są w stanie zniszczyć błonę komórkową komórek tłuszczowych (adipocytów), co prowadzi do ich obumarcia. Środki te pomagają pozbyć się miejscowych złogów tłuszczu bez konieczności wykonywania zabiegu chirurgicznego.

Zastrzyki na odchudzanie. Obszary zastosowań:

  • Dolna część pleców, brzuch;
  • Pośladki, uda;
  • Twarz, szyja;
  • Dekolt, ramiona.

Zastrzyki wyszczuplające są zalecane w następujących przypadkach:

  • Zbyt wyraźne fałdy tłuszczowe, np. w okolicy powiek, podbródka, szyi;
  • Obecność złogów tłuszczowych (tłuszczaków);
  • Cellulit o różnym stopniu nasilenia.

Efekty wstrzykiwania leków lipolitycznych są następujące:

  • Aktywacja procesu lipolizy;
  • Rozkład tłuszczu do kwasów tłuszczowych;
  • Dzięki niszczeniu tłuszczu wytwarzana jest dodatkowa energia;
  • Normalizacja metabolizmu.

Zastrzyki na odchudzanie rozpoczynają proces kompleksowego działania na komórki i struktury wewnątrzkomórkowe. Bezpośrednio działające hormony lipolityczne niszczą podskórną tkankę tłuszczową. Inne leki modulują komórki tłuszczowe poprzez wywoływanie złożonego działania peptydów na komórki. W rezultacie białe komórki tłuszczowe są przekształcane w komórki brązowe, które nie przyczyniają się do gromadzenia tłuszczu. Prowadzi to do zmniejszenia objętości i efektu liftingu. Koszt zastrzyków wyszczuplających zależy od użytego produktu i liczby obszarów poddawanych zabiegowi.

Zastrzyki na odchudzanie działają tylko na ograniczonych obszarach, dlatego są skuteczne tylko w przypadku niewielkich defektów i mogą zmniejszyć warstwę tłuszczu o nie więcej niż 4-6 cm.

Stosowanie zastrzyków w celu utraty wagi

Czy leki lipolityczne są skuteczne? Informacje zwrotne od pacjentów są zróżnicowane, ale często zawierają więcej pozytywów niż negatywów. Główne korzyści wynikające z zastosowania zastrzyków na odchudzanie to:

  • W recenzjach jako jedną z głównych zalet podaje się skuteczność zastrzyków wyszczuplających. Maksymalny efekt można osiągnąć na twarzy, szyi, rękach, brzuchu, pośladkach i udach.
  • Bezpieczeństwo – w przeciwieństwie do procedur inwazyjnych, zastrzyki odchudzające są znacznie mniej narażone na powikłania.
  • Stosunkowo niski koszt.
  • Brak blizn i bliznowców w miejscach, gdzie wstrzykiwano środki lipolityczne.
  • Z informacji zwrotnych wynika również, że po zastrzykach lipolitycznych stan skóry ulega poprawie, a ryzyko nawrotów zmniejsza się.

Wyszczuplanie twarzy – jakie zabiegi są najskuteczniejsze?

Lipoliza iniekcyjna jest najczęściej stosowana do twarzy. Można ją stosować do korygowania kształtu twarzy i usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej z powiek, nosa, policzków, podbródka i fałdów nosowo-wargowych. Iniekcje wykonywane są wyłącznie w klinice lub gabinecie kosmetycznym. Przed podaniem zastrzyków lipolitycznych stosuje się znieczulenie miejscowe. Preparaty lipolityczne do twarzy wstrzykuje się w pożądane miejsca za pomocą jednorazowych strzykawek. Igła wbije się na głębokość ok. 1-1,5 cm. Zabieg kończy się nałożeniem na twarz specjalnego kremu, który zmniejsza podrażnienia i obrzęki.

Zazwyczaj do osiągnięcia maksymalnego efektu potrzebne jest od 4 do 10 zabiegów – w zależności od stopnia nagromadzenia tłuszczu. Przerwa między sesjami powinna wynosić co najmniej jeden tydzień. Po zastrzykach zaleca się unikanie chodzenia na baseny, do sauny, ograniczenie przebywania w bezpośrednim świetle słonecznym, podczas brania prysznica lub kąpieli woda nie powinna być zbyt gorąca. Zaleca się również stosowanie zimnych okładów na twarz w ciągu kilku pierwszych dni po wstrzyknięciu.

Osiągalne rezultaty zastrzyków lipolitycznych

Skuteczność można ocenić po pierwszym zabiegu. Jednak największe efekty będą zauważalne po zakończeniu kursu. Liczba zabiegów zależy od leku i waha się od 3 do 8, z przerwą trwającą od 8 do 21 dni. Rezultatem jest znaczne zmniejszenie objętości, poprawa stanu skóry, w zależności od obszaru wstrzyknięcia znika cellulit, warstwa tłuszczu zmniejsza się o 5-6 cm, zmarszczki zostają zlikwidowane, a kontury twarzy lub sylwetki ulegają poprawie.

You Might Also Like

Leave a Reply

Back to top