Jak dobrać odpowiedni rodzaj pasty polerskiej do swoich potrzeb? 

pastapolerska dosamochodu

Kierowcy, którzy zauważają, że karoseria ich samochodów utraciła blask albo pojawiły się na niej rysy czy zadrapania, zwykle poszukują rozwiązań, które pomogą im zniwelować ten efekt. Jednym z lepszych rozwiązań jest wówczas inwestycja w pastę polerską. W sklepach detailingowych znajduje się wiele specjalistycznych produktów, w związku z czym trudno wybrać odpowiedni. Jak dobrać właściwy rodzaj pasty polerskiej i które produkty są godne uwagi?

Jak dobierać pasty polerskie w zależności od agresywności? 

Pasty polerskie są przeznaczone do tego, aby przywrócić karoserii głęboki kolor, odświeżyć wygląd samochodu czy podnieść jego wartość. Jednak aby otrzymać taki efekt, należy wybrać odpowiedni produkt. Jednym z ważniejszych kryteriów, na które warto zwrócić uwagę podczas zakupu, jest agresywność padów oraz past polerskich. Zbyt agresywny produkt może bowiem doprowadzić do uszkodzeń lakieru, natomiast słaby środek może nie usunąć rys, a co za tym idzie – efekty przeprowadzonych prac nie będą widoczne. Dobierając agresywność, trzeba mieć na uwadze wielkość rys czy innych uszkodzeń.

Na co jeszcze warto zwracać uwagę, wybierając pasty polerskie? 

Agresywność to nie jedyne kryterium, na które warto zwrócić uwagę, wybierając pasty polerskie. O to, co jeszcze jest ważne, postanowiliśmy spytać naszego rozmówcę, czyli specjalistę ze sklepu detailingowego w Katowicach Gloss Factory, który powiedział nam:

– Wybór odpowiedniej pasty polerskiej pozwala odświeżyć karoserię i usunąć uszkodzenia. Dobierając środek, dobrze sięgać wyłącznie po produkty pochodzące od sprawdzonych producentów. Dobrym wyborem będą na przykład pasty marek Koch Chemie, Sonax, ADBL czy CarPro. Wybierając je, można mieć pewność otrzymania satysfakcjonujących efektów polerowania oraz wydajności środków.

Kolejną kwestią, która jest istotna podczas doboru past polerskich, są właściwości specyfików. Mowa tutaj o wielkości i typie ziarna ściernego. Wyróżniamy ścierniwa stałe oraz takie, które się zmieniają. Te pierwsze wydłużają czas pracy, a co za tym idzie – świetnie sprawdzą się w przypadku usuwania większych uszkodzeń. Należy jednak pamiętać, że po ich zastosowaniu warto użyć nieco delikatniejszego produktu do pielęgnacji. Ścierniwa o zmieniającej się gradacji z kolei rozbijają się na coraz mniejsze ziarna i wymagają dłuższego czasu pracy. Dzięki nim można skutecznie usunąć defekty z karoserii, a następnie wykończyć lakier na wysoki połysk. Aby mieć pewność kupna odpowiedniej pasty polerskiej, najlepiej skorzystać z usług sprawdzonego sklepu detailingowego i poprosić o poradę specjalistę.

You Might Also Like

Leave a Reply

Back to top