Jak podkreślić urok salonu?

wystroj salonu

Każdy piękny pokój dzienny, niezależnie od tego czy umiejscowiony w domu czy też w mieszkaniu, powinien być urządzony z odpowiednim gustem oraz smakiem. Ważne są nie tylko odpowiednie kolory ścian, pokrycie podłóg, oświetlenie i meble. Bardzo istotną wagę mają także dodatki, które powinny być harmonijnie skomponowane z resztą wystroju. Dobrze wybrane dekoracje do salonu podkreślają niebanalny gust jego właścicieli i zwracają na siebie baczną uwagę wszystkich gości, którzy się w nim pojawią. Dlatego warto zwrócić baczną uwagę na dobór elementów, które będą do wszystkiego pięknie pasowały.

Lepiej nie przesadzać z ilością

Piękna i elegancka dekoracja do salonu obroni się sama i nie potrzebuje towarzystwa dodatkowych elementów, które będą jedynie odwracać od niej uwagę. Minimalizm jest pożądany, ponieważ zwraca on uwagę dokładnie na to, na czym chcielibyśmy ją skupić. Lepiej jest zakupić jedną figurę, za to piękną i ustawić ją na środku regału, żeby przyciągała ciekawski wzrok. Tak samo nie ma co wieszać na ścianach zbyt wielu obrazów, gdyż wtedy staną się one bezkształtną masą, spośród której ciężko będzie wyłowić prawdziwe perełki.

Na stole może stanąć oszałamiająca kryształowa w za, w której umieścimy cukierki lub świeże owoce, ale także nie powinno ich stać kilka. Owszem, każda z nich może być naprawdę ładna jako dekoracja do salonu, ale w nadmiarze stworzy to wrażenie kiczu, którego przecież za wszelką należy uniknąć. Nie ma natomiast przeszkód, żeby mieć takich przepięknych przedmiotów więcej i co jakiś czas je wymieniać, żeby nie zdążyły się znudzić domownikom.

Jakość widać na pierwszy rzut oka

I dlatego dekoracje do salonu trzeba kupować z rozwagą. Naprawdę zdecydowanie lepiej jest wydać więcej pieniędzy i mieć przedmiot, którego będą nam zazdrościli inni niż nieciekawą i tanią durnostojkę, których setki tysięcy spotkać można w polskich domach. Dzięki takiemu podejściu można być potem naprawdę dumnym z wystroju salonu i przyjemniej jest usiąść wieczorem w fotelu i po prostu napawać się cudownym, skomponowanym przez nas samych otoczeniem.

Żeby nabyć naprawdę wartościowe dekoracje do salonu, powinno się rozejrzeć za punktem, który jest wyspecjalizowany w sprzedaży tego rodzaju towaru. Wykwalifikowany personel w takich miejscach pomoże w dokonaniu prawidłowego wyboru i będzie wiedział, co pasuje do różnorakiej stylistyki wnętrz. Inne dodatki będą pasowały do designerskiego i minimalistycznego pokoju, zaś odmienne do takiego, w którym panuje klasyczny przepych.

You Might Also Like

Leave a Reply

Back to top