Jak powstają wzory i zdobienia na doniczkach z metalu?

doniczka do kwiatow

W sklepach ogrodniczych i z dekoracjami można dziś kupić wiele oryginalnych, efektownych doniczek. Wśród nich szczególne wrażenie robią te wykonane z metalu z precyzyjnie wyciętymi wzorami i pomysłowymi zdobieniami. Jak powstają takie cuda? Jak tworzy się te misterne wycięcia? Okazuje się, że proces ich wytwarzania wymaga stosowania zaawansowanych rozwiązań technologicznych.

Jak się tworzy wzory i zdobienia na metalowych doniczkach?

  • Do wycinania wzorów na doniczkach z metalu wykorzystuje się technologię cięcia laserowego CNC.  Stosuje się przy tym nowoczesne urządzenia wyposażone w mikrokomputer, który pozwala bardzo precyzyjnie sterować maszyną. W efekcie otrzymuje się wzory idealnie zgodne z projektem. Niezależnie od tego, jaka jest ich wielkość i stopień skomplikowania, laser CNC świetnie sobie z nimi radzi.
  • Firmą, która wykorzystuje lasery CNC do wytwarzania doniczek z metalu, a także innych dekoracji i mebli z metalowymi elementami, jest PI-SHAPE z Przytkowic koło Krakowa. Posiada ona własną ofertę produktów, ale realizuje też autorskie projekty na zamówienie.
  • Kolejną z metod wykonywania wzorów na metalowych doniczkach jest grawerowanie. Zazwyczaj do produkcji masowej także wykorzystuje się maszyny CNC, które umożliwiają szybkie i bezbłędne zrealizowanie projektu.
  • Najmniej inwazyjną metodą zdobienia jest malowanie doniczek z metalu. Można je pokryć jednym kolorem albo, używając różnych farb, stworzyć bardzo ciekawe wzory. W nowoczesnej loftowej stylistyce pozostają na przykład połączenia czerni lub bieli ze złotem.

Oryginalne doniczki loft

Dużą popularnością cieszą się metalowe doniczki loft. Są świetnym przykładem nowoczesnego wzornictwa realizowanego przy użyciu nowoczesnych maszyn. Niektóre są proste w kształcie, całkowicie pozbawione zdobień, ale inne mają na sobie ciekawe wzory i grawery. Do zalet doniczek z metalu można zaliczyć:

  • nowoczesną estetykę – świetnie się sprawdzają przy aranżacjach loftowych, minimalistycznych, skandynawskich,
  • trwałość i szczelność,
  • ogromny wybór kształtów i wzorów.

Warto jeszcze podkreślić, że donice wykonane z metalu pokrytego ocynkiem są odporne na działanie wody, dzięki czemu nie korodują. Można je więc wykorzystywać nie tylko w domu, ale też na balkonie czy tarasie.

Nowoczesne doniczki z metalu stanowią ważny element dekoracyjny. Potrafią bardzo ożywić wnętrze i podkreślić jego charakter. Właśnie dlatego dobrze jest dobierać je nie tylko do samych roślin, ale też do aranżacji całego pomieszczenia. Dzięki temu nie tylko kwiaty, ale i doniczki staną się prawdziwą ozdobą.

You Might Also Like

Leave a Reply

Back to top