Jak ustawić meble w pokoju dziennym?

pokoj dzienny

Salon jest sercem każdego domu czy mieszkania. Urządzając go, warto zadbać o to, aby był przytulny, a jednocześnie funkcjonalny. Właśnie dlatego istotna jest kolorystyka oraz wybór dobrej jakości tapicerowanych krzeseł do jadalni, stołów bukowych czy witryn. Oprócz tego duże znaczenie ma również to, w jaki sposób zostaną ustawione meble. Jakimi zasadami warto się kierować w tej kwestii? Jak umeblować pokój dzienny?

O czym należy pamiętać, ustawiając meble w salonie?

Podczas wizyty w sklepie z meblami warto mieć na uwadze, jak duża przestrzeń jest dostępna w salonie, aby rozsądnie wybrać szafy czy fotele, które się w nim znajdą. Jedną z ważniejszych kwestii jest podzielenie przestrzeni na kilka stref, w tym przede wszystkim komfortową strefę jadalnianą. Wybierając krzesła i stoły do jadalni, należy zwrócić uwagę na ich wielkość i zdecydować się na takie, które pozwolą na zachowanie odpowiednio szerokich ciągów komunikacyjnych. Często zdarza się tak, że najważniejszym meblem w pokoju dziennym jest kanapa.

Wiele osób zastanawia się, gdzie ją ustawić. Ciekawym rozwiązaniem jest trend pochodzący z Ameryki, czyli postawienie kanapy na środku. W polskich domach częściej jednak zdarza się tak, że można ją znaleźć pod ścianą, a czasami pod oknem. Dzięki temu można zyskać nieco więcej wolnej przestrzeni, co jest szczególnie ważne w przypadku pokojów dziennych o mniejszym metrażu. Dobrze również zastanowić się, czy w pomieszczeniu ma się znaleźć kącik telewizyjny, ponieważ wówczas kanapa powinna stanąć w optymalnej odległości od szafki RTV.

Na co jeszcze zwracać uwagę, meblując salon?

Zadbanie o ciągi komunikacyjne, które pozwolą na swobodne przemieszczanie się pomiędzy poszczególnymi strefami w salonie i wygodny dostęp do balkonów to jedna z ważniejszych kwestii, o których trzeba pamiętać, planując ustawienie mebli w tym pomieszczeniu. O to, co jeszcze jest ważne, zapytaliśmy specjalistę z internetowego sklepu z meblami JNP Meble Nowak, który doradził:

– Jedną z ważniejszych kwestii, które trzeba wziąć pod uwagę jeszcze przed umeblowaniem salonu, jest przeznaczenie tego pomieszczenia. Jeśli na przykład rodzina nie chce poświęcać czasu na oglądanie telewizji, to warto zrezygnować z zakupu szafki RTV i w tym miejscu postawić na przykład biblioteczkę dębową do salonu. Jeśli kanapa znajdzie się pod ścianą, to pozostałe meble również powinny być rozstawione pod ścianami. Jeżeli z kolei narożnik znajdzie się w centralnej części pomieszczenia, to lepiej zminimalizować liczbę pozostałych mebli, aby salon nie wyglądał przytłaczająco, a jednocześnie był funkcjonalny.

You Might Also Like

Leave a Reply

Back to top