Masażery na cellulit – świetny reduktor problemu

redukcja cellulitu

Cellulit to zmora wielu kobiet, pomarańczowa skórka pojawia się zwykle przy nadwadze lub zmianach hormonalnych, jednak nawet szczupłe i młode kobiety mogą mieć tego rodzaju problemy. Sposób walki z cellulitem w dużej mierze zależy od zaawansowania cellulitu. Jeśli jest to etap początkowy, bądź decydujemy się na zabiegi profilaktyczne warto zastosować masażer na cellulit. Oczywiście najskuteczniejsze są działania wielotorowe, a więc masaż na cellulit warto wspomóc dobrze dobranym kremem czy serum antycellulitowym, dietą i aktywnością fizyczną.

Masażer cellulit – rodzaje

Firmy oferują wiele różnorodnych masażerów, wybór zależy od naszych preferencji oraz funduszy jaką dysponujemy, ale tak naprawdę efekty są możliwe tylko w przypadku systematycznego i umiejętnie wykonywanego masażu. Wśród wielu rodzajów masażerów warto zwrócić uwagę na:

  • manualne – w ofercie producentów możemy znaleźć zarówno roller na cellulit drewniany jak i plastikowy, mają charakterystyczne wypustki, masaż pobudza krążenie limfy i krwi, wygładza i ujędrnia skórę. Masażer do cellulitu manualny jest wygodny w stosowaniu zarówno na sucho, jak i w wodzie. Przed masażem warto wykonać peeling i wetrzeć oliwkę, krem, balsam lub serum ujędrniające. Cena około 20 złotych, efekty widoczne nawet po miesiącu systematycznego stosowania.
  • ultradźwiękowe – zasada działania masażu, masażerem ultradźwiękowym polega na emitowaniu ultradźwięków, które wibrują i rozbijając grudki tłuszczu. W trakcie masażu istnieje możliwość regulacji temperatury, która także pozytywnie wpływa na redukcję cellulitu. By osiągnąć oczekiwane efekty masaż na cellulit należy wykonywać codziennie o 5 do 15 minut. Koszt zakupu to około 200 złotych.
  • próżniowe – masażer do cellulitu próżniowy aktywuje i uruchamia układ immunologiczny, działa na głębsze tkanki, jest bardzo skuteczny. Zasada działania polega na zasysaniu partii ciała, niekoniecznie lubiany przez kobiety, ponieważ powoduje dość często uczucie dyskomfortu, a nawet bólu. Źle dobrana moc może spowodować nawet pękanie naczynek krwionośnych, nie zaleca się stosowania przez długi okres czasu. Cena zależy od ilości proponowanych w urządzeniu trybów, waha się od 100 do 200 złotych.
  • elektryczne – masażer elektryczny na cellulit jest najodpowiedniejszy dla pań, które nie zamierzają używać siły podczas masażu, zasada wykonania masażu polega na włączeniu urządzenia i trzymaniu go w pewnej bliskości skóry. W porównaniu z masażerem drewnianym masaż przy pomocy masażera elektrycznego jest dużo przyjemniejszy i łatwiejszy, nie trzeba używać siły. Wybierając masażer elektryczny warto zwrócić uwagę na markę, gdyż przy nieznanej firmie mogą być problemy z uzyskaniem gwarancji, a poza tym wielką niewiadomą może być skuteczność pracy takiego sprzętu. Przed masażem elektrycznym warto zrobić peeling i zastosować krem ujędrniający. Cena od 100 złotych.
  • bańki chińskie – bardzo popularne wśród stosujących pań, głównie z powodu skuteczności. Poprawia jędrność i elastyczność skóry, poprawia krążenie krwi i limfy, przyspiesza proces przemiany materii. Cena nie jest wygórowana, gdyż koszt zestawu baniek to około 30 złotych. Efekty widoczne przy systematycznym stosowaniu dość szybko, nawet po miesiącu, trzeba jednak uważać na efekty uboczne w postaci pojawiających się siniaków.

ZOBACZ: RANKING KREMÓW NA CELLULIT

Podsumowanie

Analizując ofertę masażerów warto wybrać najbardziej odpowiedni do naszych upodobań, ale najistotniejsza jest celna technika wykonania masażu. Podstawowym błędem kobiet stosujących masażer do cellulitu jest masowanie na przykład tylko pośladków, natomiast masaże na cellulit aktywują pracę całego organizmu, więc należy je wykonywać od kostek w górę, a nie koncentrować się tylko na jednej partii ciała.

You Might Also Like

Leave a Reply

Back to top