Jak wybrać samochód dostawczy?

Samochody dostawcze to pojazdy wielozadaniowe. Wykorzystywane są przede wszystkim przez firmy kurierskie, transportowe i budowlane. Poszczególne modele pod względem parametrów różnią się głównie mocą silnika i dostępną przestrzenią ładunkową. Ich masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. Jak wybrać odpowiedni pojazd? Na co należy zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

Na co zwrócić uwagę wybierając samochód dostawczy?

Dobry samochód dostawczy powinien być przede wszystkim niezawodny. Zazwyczaj takie auta są bardzo intensywnie użytkowane na bardzo konkretne potrzeby firmy. Muszą być więc zbudowane z materiałów odpornych na przypadkowe uszkodzenia podczas przenoszenia i przewozu ładunków. Niebagatelne znaczenie ma także wyposażenie auta w nowoczesne rozwiązania, które zmniejszają ryzyko wystąpienia różnorakich awarii, zarówno w trasie, jak i podczas długich postojów.

Kolejną kwestią jest przestrzeń ładunkowa. W tym przypadku wybór to bardzo indywidualna kwestia każdego kupującego. W przypadku przewozu małej ilości ładunków sensownym rozwiązaniem jest zakup samochodu dostawczego o niewielkiej pojemności. Wiele firm zamiast kupować jeden pojazd z dużą przestrzenią ładunkową, wybiera kilka mniejszych pojazdów. Takie rozwiązanie generuje konkretne oszczędności, które widać w postaci postaci niskiego spalania i niewielkich kosztów eksploatacyjnych.

Nie mniej ważną kwestią jest komfort jazdy, a więc różnorakie udogodnienia dla kierowcy. Kluczowe znaczenie ma dobra klimatyzacja, komfortowe siedzenia i duża przestrzeń w kabinie. W nowoczesnych, dużych pojazdach dostawczych zamontowane są także kamery, które aktywnie śledzą otoczenie obok pojazdu. Poruszanie się takim samochodem wąskimi uliczkami w mieście jest zdecydowanie łatwiejsze i bezpieczniejsze.

Czy warto zainwestować w używany pojazd dostawczy?

Na rynku można znaleźć wiele pojazdów dostawczych utrzymanych w dobrym stanie. Popularnością cieszą się zwłaszcza sprowadzane samochody dostawcze z Niemiec. Zakup używanego dostawczaka jest bardzo korzystnym rozwiązaniem, zwłaszcza z ekonomicznego punktu widzenia. Pojazdy z bogatym wyposażeniem można zakupić w niezwykle atrakcyjnych cenach. Należy jednak mieć świadomość, że większość z nich była intensywnie użytkowana na potrzeby firmy. Dlatego wysoki przebieg nie powinien dyskwalifikować danego pojazdu. Przed zakupem należy przeprowadzić dokładne oględziny pod względem technicznym i wizualnym, sprawdzić ładownię oraz zużycie elementów eksploatacyjnych.

You Might Also Like

Leave a Reply

Back to top