Windy kuchenne – gdzie znajdują zastosowanie?

winda kuchenna

Winda kuchenna to popularny rodzaj dźwigu towarowego w pomniejszonej wersji, który znajduje zastosowanie w dużych, wielopoziomych ośrodkach. Szczególnie jest przydatna, gdy sala restauracyjna i kuchnia znajdują się na różnych piętrach. Jednak gdzie jeszcze taka winda może się sprawdzić?

Windy kuchenne – kiedy przydatne?

Windy kuchenne w Szczecinie to zasługa firmy Nam-LiFt sp. z o.o., która zajmuje się profesjonalną obsługą wind, platform dla niepełnosprawnych i schodołazów. Przedsiębiorstwo zarządza projektem, montażem i serwisowaniem m.in. dźwigów osobowych i towarowych w Szczecinie i okolicach.

Winda kuchenna świetnie sprawdza się w transporcie posiłków, małych przedmiotów, paczek i pościeli. Usprawnia ruch i komunikację między pomieszczeniami na różnych piętrach. W ten sposób winda niejako łączy ze sobą pralnie z każdym piętrem pokojowym czy kuchnię znajdującą się pod salą restauracyjną.

Firma oferuje także obsługę i projekt wind kuchennych w np. hotelach i szkołach. Jako mniejsza winda towarowa sprawdza się nie tylko do przewożenia posiłków i brudnych naczyń, ale może służyć np. do przekazywania dokumentów, paczek, pościeli, czy przesyłek dla gości między piętrami.

Jak wybrać windę kuchenną?

Winda kuchenna najlepiej, aby została uwzględniona w planie budynku na poziomie planowania i remontu lub budowy. Jeśli istnieje taka możliwość, warto skonsultować taką propozycję z właścicielem budynku. Jest to ważne, ponieważ może się okazać, że to rozwiązanie logistyczne będzie niezwykle praktyczne.

Aby umieszczenie takiej windy miało sens, potrzebne jest odpowiednio dużo wolnej przestrzeni. Jest to kluczowe przy stworzeniu pionowego tunelu, w którym będzie mógł zmieścić się dźwig. Brak miejsca znacząco eliminuje zainstalowanie windy towarowej o standardowych rozmiarach. Wtedy warto rozważyć montaż mniejszej, równie praktycznej, ale o ograniczonych możliwościach przewozowych.

Ważne jest, aby winda odpowiadała potrzebom danego miejsca np. restauracji czy hotelu. Tylko wtedy jej potencjał będzie maksymalnie wykorzystany.

You Might Also Like

Leave a Reply

Back to top