Jak wybrać stół do jadalni? – Pytania, na które warto sobie odpowiedzieć 

stol do jadalni

Jadalnia często nazywana jest sercem domu, ponieważ to właśnie tam podczas posiłków możemy spotkać się ze swoją rodziną i spędzić miło czas na pogawędkach. Aby takie spotkania mogły się odbywać potrzebny będzie duży stół, przy którym bliscy będą mogli wspólnie zasiąść. Jak wybrać stół do jadalni? W tym artykule podsuwamy garść pytań, na które warto sobie odpowiedzieć przed jego zakupem.

Jak wybrać stół do jadalni?

Wybierając stół do jadalni, warto przede wszystkim dopasować jego rozmiar do wielkości pomieszczenia, w którym będzie się znajdował. Jeśli Twoja jadalnia jest pokaźnych rozmiarów, idealnie sprawdzi się w niej większy model. W przypadku mniejszej przestrzeni konieczne będzie wybranie mniejszego stołu. Materiał, z którego wykonany został stół, jest równie ważny, jak jego rozmiar. Wybierając mebel wykonany z trwałego materiału takiego jak np. drewno dębowe, możesz mieć pewność, że posłuży Ci on przez wiele, wiele lat. Dodatkowo stół, przy którym rodzina spotyka się wiele lat z pewnością będzie mieć dla Ciebie wartość sentymentalną, a drewno możesz odnowić i dzięki temu zachowasz piękne wspomnienia na dłużej. Stoły drewniane w wielu rozmiarach możesz znaleźć np. u producenta mebli dre-wnianych meble K&D.

Na jakie pytania odpowiedzieć sobie wybierając stół do jadalni?

Wybierając stół do jadalni, warto odpowiedzieć sobie również na pytania o jego kształt. Co więc wybrać? Stół okrągły, czy kwadratowy? Oba te kształty mają szereg zalet. Kwadratowy, to taki klasyk, który świetnie sprawdzi się w większych pomieszczeniach, a także, jeśli będziesz przyjmować większą liczbę gości i potrzebujesz ustawić na nim wiele np. półmisków z jedzeniem i talerzy. Jeśli pomieszczenie jest bardziej kwadratowe i przestronne świetnie będzie wyglądał w nim stół okrągły. Mówi się, że przy tego rodzaju stole nie ma żadnych barier komunikacyjnych, ponieważ każdy siedzi w niewielkiej odległości od siebie. Kolejnym pytaniem wartym odpowiedzi jest to, czy stół drewniany ma mieć rozkładany blat, czy nie. Pierwsza z tych opcji jest idealna, jeśli Twoja jadalnia jest z tych mniejszych i na co dzień ze stołu korzysta mniejsza liczba osób, ale równie często odwiedzają Cię goście i wtedy potrzebujesz mieć o wiele więcej miejsca.

You Might Also Like

Leave a Reply

Back to top