Jak zrobić szybką metamorfozę mieszkania? Sprawdzone tricki od projektantów.

Błyskawiczna metamorfoza mieszkania bez konieczności przeprowadzenia uciążliwego remontu – czy to możliwe? Sceptycy powiedzą – nie ma mowy. My natomiast podpowiadamy, jakie tricki prosto od uznanych projektantów zastosować, aby szybko odmienić wnętrza i dodać im świeżości.

Tekstylia odmieniające wnętrza

Tkaniny w magiczny sposób spektakularnie odmieniają wnętrza, a nowoczesne połączenia i melanże barw, form, kształtów i faktur sprawią, że powstała aranżacja stanie się niepowtarzalna. To bardzo łatwy, szybki, oraz uniwersalny sposób na odświeżenie mieszkania i nadanie mu nowego designu. Co więcej, tekstylia do wnętrz są stosunkowo tanim produktem, więc za sprawą wymiany poduszek, kapy na sofę, dywanu, oraz zasłon możemy odmieniać mieszkanie zawsze wtedy, kiedy opatrzy nam się już obecna forma.

Ekskluzywne uchwyty meblowe

Zadaniem ekskluzywnych uchwytów meblowych jest dodanie wnętrzu prestiżu. To synonim damskiej biżuterii – uchwyty ozdabiają, podkreślają urok i wywołują wrażenie niesztampowej elegancji. Gałki z kryształu, którego szlif przywodzi na myśl diament, uchwyty zdobione wymyślnymi ornamentami, czy nowoczesne chromowane uchwyty w geometrycznych kształtach cieszą oko i dopieszczają stylistykę pomieszczenia. Zwykła opatrzona już kuchnia, dzięki wymianie uchwytów na nowoczesne i eleganckie, lub biżuteryjne, w kilka chwil zmieni się w luksusowe wnętrze, zachwycające wyjątkowym designem. Pójdźmy dalej, dlaczego nie wymienić uchwytów meblowych w salonie? Zmiana uchwytów w komodach, szufladach i szafkach na ekskluzywne uchwyty meblowe gwarantuje unikalność aranżacji i przeniesienie w luksusowy świat hollywoodzkich rezydencji.

Klimatyczne oświetlenie

Wymiana oświetlenia pozwoli nie tylko wykreować wyjątkowy klimat, ale również dopełnić aranżację i wyeksponować mocne strony wnętrz, ukrywając jednocześnie te słabsze. Dzięki plastyczności emitowanego światła mamy szansę całkowicie zmodyfikować przestrzeń. Właściwie rozmieszczając lampy we wnętrzu, możemy uzyskać efekt optycznego powiększenia pomieszczenia. Trickiem, który często wykorzystują projektanci, jest skierowanie oświetlenia na dłuższe ściany. W ten sposób uzyskamy wrażenie poszerzenia, a tym samym powiększenia pokoju. Doskonałym pomysłem jest również instalacja kinkietów, które poprzez rozproszone światło, tworzą wieczorem przytulną, sprzyjającą relaksowi atmosferę. Dobrze jest postawić na kilka źródeł światła, nie tylko na oświetlenie górne. Niebanalne w formie lampy rozstawione w kilku miejscach wywołają ciekawy efekt, a kinkiet oświetlający interesującą grafikę, wzmocni jej przekaz.

Grafiki ścienne

Grafiki ścienne są doskonałym sposobem na swoisty lifting wnętrz i odjęcie im lat. Obrazy, które już dawno temu przestały być trendy, z powodzeniem można zastąpić nowoczesnymi wielkoformatowymi grafikami. Motywy roślinne, geometryczne, czy nowoczesne produkcje o zróżnicowanej formie i treści zachwycą domowników i gości artystycznym kunsztem i nietuzinkowym przekazem. Warto postawić na grafiki dopasowane do stylu i aranżacji wnętrz. Przykładowo we wnętrzach industrialnych i loftowych doskonale sprawdzą się czarno-białe wielkoformatowe plakaty oszczędne w formie, natomiast w tradycyjnych dobrą decyzją będzie zawieszenie na ścianie przestrzennej dekoracji z roślinnym wzorem.

Metamorfoza mieszkania jest możliwa do wykonania nawet w jeden dzień. Za sprawą tylko i wyłącznie wymiany dodatków i elementów wyposażenia takich jak tekstylia, uchwyty meblowe, czy oświetlenie, jawi nam się obraz wnętrza zupełnie odmienny od dotychczasowego. Zatem zanim zaczniemy zdzierać tapety i wymieniać meble, spróbujmy za radą znanych projektantów, przeprowadzić błyskawiczną i praktycznie bezinwazyjną metamorfozę.

You Might Also Like

Leave a Reply

Back to top