Naturalne farby do włosów – co warto o nich wiedzieć?

farby do wlosow

Farbowanie włosów to codzienność wielu kobiet, które lubią eksperymentować ze swoim wyglądem czy też pragną zmienić swój naturalny odcień kosmyków lub przykryć pierwsze siwe włosy. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów preparatów koloryzujących stosowanych zarówno przez profesjonalistów, jak i amatorów, jednak jedna kategoria produktowa w ostatnim czasie zaczyna się mocno wyróżniać. Mowa o naturalnych farbach do włosów, które są ciekawa alternatywą dla tradycyjnych produktów. Co warto o nich wiedzieć?

Farby naturalne do włosów – bez zbędnej chemii

Większość tradycyjnych kosmetyków przeznaczonych do koloryzacji włosów dostępnych w drogeriach zawiera wiele substancji chemicznych, które mocno przyczyniają się do stopniowego uszkadzania naturalnej struktury włosów. Po farbowaniu stają się one matowe, przesuszone, tracą swoją elastyczność i bardzo często stają się podatne na łamanie czy rozdwajanie. Naturalne farby do włosów, dzięki składnikom pochodzenia naturalnego, są znacznie bardziej przyjazne nie tylko dla naszych kosmyków, ale i organizmu, bo w żaden sposób nie wpływają na jego funkcjonowanie. W ich składzie na próżno szukać amoniaku, silikonów czy parabenów, które mogą uczulać i podrażniać skórę głowy.

Naturalna koloryzacja włosów – farbowanie i pielęgnacja w jednym

Produkty do włosów na bazie naturalnych składników pełni funkcję nie tylko farby, ale też kosmetyku pielęgnacyjnego, który skutecznie wzmacnia włosy i przywraca im zdrowy blask. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie chcą rezygnować z regularnych zabiegów farbowania włosów, ale też nie chcą dopuścić do pogorszenia ich kondycji. Naturalne wyciągi z roślin dokładnie pielęgnują kosmyki, pozwalają je nawilżyć i zabezpieczyć przed szkodliwym wpływem innych zabiegów stylizacyjnych. W sklepach zielarskich online często można zaopatrzyć się również w kosmetyki do pielęgnacji i regeneracji włosów farbowanych, co pozwala jeszcze bardziej kompleksowo zadbać o ich wygląd.

Naturalne farby do włosów – sposób na naturalny look

Coraz więcej osób sięga po naturalne farby do włosów z prostego powodu. Dają bardzo naturalny i subtelny efekt na włosach, jednocześnie ich nie obciążając. Co prawda z pomocą naturalnych farb do włosów nie przeprowadzimy ogromnej metamorfozy swojego looku oraz ich nie rozjaśnimy, ale za to świetnie sprawdzają się przy przyciemnianiu włosów. Tak jak tradycyjne farby z czasem się wypłukują i tracą swój pierwotny pigment, dlatego zabieg farbowania trzeba powtarzać średnio co – miesięca.

You Might Also Like

Leave a Reply

Back to top