Jaka jest najlepsza metoda nauki języka angielskiego?

nauka angielskiego

Znajomość języka angielskiego w dzisiejszych czasach jest podstawą. Wymaga się go w pracy, przydaje się podczas podróży, czy nawet codziennych sytuacjach. Metod nauki tego języka jest wiele, jednak nie wszystkie są tak samo skuteczne i dają pożądane efekty, a to oczywiście zniechęca. Czy istnieje metoda nauki angielskiego, która wyróżnia się na tle innych? Jak zacząć mówić w języku obcym i go rozumieć?

Jaka jest najskuteczniejsza metoda nauki angielskiego? 

Wiele osób z językiem angielskim ma styczność już w szkole podstawowej, czy nawet w przedszkolu. Mimo to nie potrafi swobodnie porozumiewać się w tym języku obcym. Uniemożliwia to bariera językowa, ponieważ na zajęciach mało się rozmawia, a raczej rozwiązuje się zadania. Zapamiętywanie słówek nawet z fiszkami nie przychodzi łatwo, a gramatyka jest trudna do zrozumienia. Metoda Direct, którą stosuje np. Szkoła językowa Best German, jest przeciwieństwem takiej nauki. Polega ona na swobodnej rozmowie, zadawaniu pytań i udzielaniu na nie odpowiedzi. Dzięki temu łatwiej jest zapamiętywać słówka oraz struktury gramatyczne. 

Zalety metody Direct 

Ogromną zaletą metody Direct jest to, że przełamuje ona barierę językową. Dzięki temu, że często porozumiewamy się językiem angielskim, zamiast tylko używać go w piśmie czy słuchać dialogów, oswajamy się z nim. Co więcej, nauka angielskiego metodą Direct pozwala nam w naturalny sposób przyswajać nowe słowa i nauczyć się rozumieć pojęcia, których nie znamy z kontekstu. Kształtuje także umiejętność myślenia w języku obcym i rozmowy w nim bez wcześniejszego tłumaczenia w głowie, co chcemy powiedzieć. Metoda Direct sprawdza się zarówno u osób początkujących, jak i średniozaawansowanych.

Nauka angielskiego metodą Direct dla dzieci

Nauka języka angielskiego metodą Direct przynosi świetne efekty także u dzieci. Dzięki niej już od najmłodszych lat dzieci swobodnie porozumiewają się w języku obcym, a przy tym szybko poszerzają zasób słownictwa. Również nauka gramatyki przychodzi w ten sposób łatwiej. W przypadku dzieci do nauki języka angielskiego tym sposobem łączy się z innymi metodami np. immersji językowej, czyli całkowitego zanurzenia się w języku. Co więcej, dzieci uczą się przez zabawę i wykorzystywanie wszystkich zmysłów.

You Might Also Like

Leave a Reply

Back to top