Techniki druku wykorzystywane przy nanoszeniu własnych nadruków na koszulki

sitodruk

Na polskim rynku masz możliwość skorzystania z wielu maszyn i technik drukarskich, za pomocą których nanoszone są własne nadruki na koszulki, bluzy, czapki i inne elementy odzieży. To, jaką technikę druku wybierzesz, powinno zależeć od rodzaju materiału, który chcesz zadrukować i jego przeznaczenia. Podpowiadamy, która technika druku na odzieży cieszy się największą popularnością!

Sitodruk

Jest to najczęściej wybierana technika druku na odzieży. Powodów jest kilka. Po pierwsze, sitodruk cechuje się bardzo wysoką jakością wykonanego nadruku i dobrym odwzorowaniem kolorów. Po drugie, nadruk jest niezwykle trwały i odporny na niekorzystne warunki atmosferyczne. Bez problemu wytrzyma wielokrotne pranie w pralce. Po trzecie, nadruk wykonany techniką sitodruku jest najbardziej opłacalną techniką druku przy dużych nakładach, co oznacza, że wraz ze wzrostem nakładu spada cena jednostkowa. Co więcej, oferuje ogromną paletę kolorów, w tym farb metalicznych. Minusem jest brak możliwości nadruku na przykład na polarowych bluzach czy czapkach.

Druk cyfrowy DTG

Zaraz po sitodruku, jest to najbardziej popularna technika umożliwiająca własne nadruki na koszulkach, bluzach, bawełnianych torbach czy czapkach. Polega ona na nanoszeniu grafiki bezpośrednio na odzież. Może to być nadruk full color, gradienty i przejścia tonalne. Jest to technika druku opłacalna nawet przy niewielkim nakładzie. Wynika to z braku konieczności przygotowywania matryc i sit. Cechuje się wysoką jakością nadruku, jednak jest mniej odporna na częste pranie w pralce w przeciwieństwie do sitodruku. Technika druku DTG ma także pewne ograniczenia, np. dość niewielki obszar nadruku (w zależności od danej maszyny).

Termotransfer

Technika druku o nazwie termotransfer wyróżnia się na tle innych technik tym, że do naniesienia nadruku konieczne jest jego wgrzanie w materiał za pomocą wysokiej temperatury. Dzięki temu nadruk cechuje się bardzo wysoką trwałością – zauważa ekspert ze sklepu internetowego NaszeNadruki.pl.

Dużą zaletą omawianej techniki druku jest możliwość użycia szerokiej palety kolorów oraz farb metalicznych. Jest to metoda opłacalna przy mniejszym nakładzie niż sitodruk. Nie można jednak drukować na niektórych materiałach, np. polarze.

You Might Also Like

Leave a Reply

Back to top