Jakie tabletki na alergię zwalczają objawy uczulenia?

objawy alergi

Środki przeciwko alergii dostępne bez recepty mogą stać się pomocne, gdy pojawią się jej objawy, takie jak: być: katar sienny, łzawienie oczu, swędzenie nosa, kichanie, wysypka, świąd skóry, zmiany skórne, pokrzywka, czy dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Idealny lek antyhistaminowy powinien zacząć działać szybko i możliwie szybko osiągnąć maksymalne stężenie w krwi. Tabletki na alergię najnowszej generacji zazwyczaj zaczynają działać już po 20 minutach.

Czym jest alergia?

Alergia polega na nadmiernej, reakcji układu immunologicznego na obce dla organizmu substancje, nazywane alergenami, które w zwykłych warunkach powinien ignorować . Do jej objawów należą:

 • katar sienny,

 • łzawienie,

 • swędzenie oczu,

 • kichanie,

 • swędząca wysypka,

 • dolegliwości pokarmowe.

Alergeny, powodują nadwrażliwość organizmu. Do najpopularniejszych należą pyłki roślin, roztocza kurzu, orzeszki ziemne i różne detergenty. Alergia w pewnym momencie może pojawić się również u osób, które do tej pory nie miały żadnego uczulenia.

Jakie leki na alergię są dostępne w aptekach?

Do preparatów , które łagodzą objawy alergii, należą:

 • tabletki.

 • tabletki musujące do rozpuszczenia w wodzie,

 • syropy,

 • krople doustne.

 • spraye do nosa.

Bez względu na rodzaj alergii syropy, aerozole i tabletki łagodzą jej przebieg i zmniejszają objawy. Do leków na alergię należą blokery receptora histaminowego. Warto mieć świadomość, iż powodują one często senność i wpływają na koncentrację.

W składzie różnego rodzaju maści antyhistaminowych bywają także. sterydy – najczęściej hydrokortyzon. Preparaty na alergię zawierają też przeważnie wapń . Istnieją także krople stosowane do oczu, nosa i środki łagodzące do stosowania na skórę. Dostępne są także płyny do prania,neutralizujące alergeny wziewne obecne w tkaninach.

Jakie tabletki na alergię są dostępne bez recepty?

Jednymi z najbardziej skutecznych tabletek na alergię jest Zyrtec – tzw. lek II generacji. Łagodzi on objawy alergii szczególnie oczu i nosa i jest stosowany do złagodzenia objawów związanych z zapaleniem śluzówki nosa oraz pokrzywki. Bez recepty dostępna jest wersja Zyrtec UCB.

Tabletkami na alergię opartymi na innych substancjach są: Allegra – osłabiająca kichanie, świąd nosa, katar oraz łzawienie oczu, Aleric Deslo Active również znoszący objawy takie jak kichanie, świąd nosa i oczu, duża ilość wydzieliny z nosa oraz zaczerwienienie oczu i łzawienie, oraz świąd skóry. Z kolei Allertec WZFe łagodzi zapalenia błon śluzowych nosa, spojówek oraz stosowany jest w pokrzywce idiopatycznej a Contrahist Allergy zwalcza alergiczny nieżyt nosa, oraz pokrzywkę.

You Might Also Like

Leave a Reply

Back to top