Jakie taśmy opakowaniowe są najbardziej wytrzymałe?

tasmy do opakowan

Taśma opakowaniowa to niezbędny produkt w magazynach, biurach czy sklepach internetowych. Szczególne znaczenie ma właśnie w miejscach, gdzie każdego dnia pakowane i wysyłane w drogę są duże ilości paczek. Aby paczka była dobrze zabezpieczona, należy użyć stosownego rodzaju taśmy. Przyjrzyjmy się zatem, jakie taśmy opakowaniowe są najbardziej wytrzymałe?

Taśma opakowaniowa – przydatna w wielu biznesach

Taśma pakowa, nazywana również wymiennie opakowaniową, to produkt służący przede wszystkim do zaklejania pudełek kartonowych, a także innych opakowań, m.in. z papieru i folii. Wysokiej jakości taśma opakowaniowa nie tylko skutecznie zabezpieczy paczkę przed nieotwarciem i zniszczeniem mechanicznym, ale będzie także odporna na trudne warunki, np. wysokie i niskie temperatury, wilgotność czy nawet promieniowanie ultrafioletowe. Jak wiadomo, ile firm, tyle różnych działalności. Paczki transportowane są niekiedy w trudnych warunkach. Dlatego warto wybrać taśmy, które doskonale spełnią swoje zadanie. Jakie taśmy będą najbardziej wytrzymałe?

Taśma opakowaniowa PVC

Ten rodzaj taśmy to taśma samoprzylepna na nośniku PVC. Nazywa się ją popularnie „winylową”. Jej cechą charakterystyczną jest jednostronne klejenie, gdzie bazę materiału klejącego stanowi kauczuk naturalny. Jest to taśma o bardzo dobrej przyczepności i kleistości. To sprawia, że może być stosowana w trudniejszych warunkach fizycznych. Wysokiej jakości taśmy opakowaniowe PVC, jak również taśmy opisane poniżej, znajdziemy u dobrych producentów, takich jak Total Market.

Taśma pakowa akrylowa

To kolejny rodzaj taśmy stosowany do ręcznego zaklejania paczek. Wyprodukowana jest na bazie emulsji syntetycznej typu Acrylic. Jej cechą jest przezroczystość, duża odporność na promieniowanie ultrafioletowe i procesy starzenia. Ma dużą kleistość. Taśma akrylowa nie jest droga, a z drugiej strony stanowi świetne rozwiązanie dla wielu firm. Z biegiem czasu nie traci swoich właściwości klejących, a wręcz przeciwnie – są one silniejsze. Świetnie sprawdzi się do kartonów, w których przechowywane czy transportowane są ciężkie towary.

Ekologiczna taśma papierowa

Taśma opakowaniowa papierowa to standardowa szara taśma pakowa, pokryta dobrym klejem syntetycznym. Ma ona dobre właściwości i jeżeli paczki będą klejone w warunkach o niskiej wilgotności, można tym rodzajem taśmy zabezpieczać nawet bardzo ciężkie przesyłki. Dodatkowo jest to rozwiązanie ekologiczne, wykorzystujące papier nadający się do recyklingu. Taśma papierowa może wystąpić w z kauczukiem syntetycznym, ale też naturalnym. Ten rodzaj taśmy może być używany zarówno w sposób manualny, jak i przy pomocy dyspensera.

You Might Also Like

Leave a Reply

Back to top