Profesjonalna chemia HVAC do serwisu klimatyzacji

Podczas upałów klimatyzacja jest wybawieniem od zbyt wysokiej temperatury. Niestety jej nieprawidłowe użytkowanie doprowadza do różnego rodzaju awarii. Mimo tego, że jest to doskonale przemyślany mechanizm, to jednak jak każde urządzenie również wymaga serwisowania. Kompleksowy serwis układu klimatyzacji będzie polegał na sprawdzeniu, oczyszczeniu i wymianie uszkodzonych części.

W jaki sposób czyścić klimatyzację?

Regularne serwisowanie klimatyzacji, czyli czyszczenie filtrów albo ich wymiana to podstawowe czynności, o których zawsze należy pamiętać podczas systematycznej eksploatacji. Czyszczenie jest bardzo ważne, ponieważ przez klimatyzator przepływa powietrze, które następnie jest filtrowane i od stopnia czystości klimatyzatora zależy jakość powietrza.

Ponadto należy pamiętać o tym, że efektem ubocznym chłodzenia jest gromadzenie się wilgoci w klimatyzacji, która sprzyja rozwojowi pleśni, bakterii i drobnoustrojów. Jeśli więc nie będziemy regularnie serwisować klimatyzacji i czyścić profesjonalną chemią HVAC, to w urządzeniu będą gromadzić się szkodliwe substancje, które będziemy wdychać, a to niekorzystnie wpłynie na nasze zdrowie.

Jaki sposób wykonuje się czyszczenie klimatyzacji?

Na początku należy podnieść przednią obudowę klimatyzatora, aby dostać się do filtrów mechanicznych, które bardzo łatwo można wyjąć. Filtry czyścimy odkurzaczem oraz ciepłą wodą. Do silniejszych zabrudzeń stosujemy rozcieńczony neutralny środek czyszczący, który nanosimy na szczotkę z miękkiego włosia i wykonujemy czyszczenie. Trzeba pamiętać o tym, aby przed ponownym założeniem filtrów dokładnie je wysuszyć.

Całe wnętrze klimatyzacji wraz z wymiennikiem czyścimy parownicą albo myjką ciśnieniową, bez dodawania chemicznych preparatów. Urządzenie dezynfekujemy za pomocą specjalistycznych środków przeciwgrzybiczny producenta HVAC. Na samym końcu przeprowadzamy czyszczenie obudowy klimatyzatora oraz lamele, z których wylatuje powietrze.

Jaką chemię wybrać do czyszczenia klimatyzacji?

Do serwisowania klimatyzacji warto wybrać wysokiej jakości profesjonalne preparaty HVAC. Są one niezwykle skuteczne i bardzo dobrze radzą sobie nawet w trudnych warunkach, gdy mamy do czynienia z uciążliwym czy zaschniętym brudem.

Chemia od HVAC dokładnie czyści wszelkiego rodzaju zabrudzenia i bakterie, dzięki czemu poradzimy sobie nawet z pojawiającą się pleśnią. Środki te można wykorzystywać zarówno do odgrzybiania klimatyzacji, jaki w wentylacji. W ten sposób będziemy mogli szybko przywrócić urządzenie do prawidłowego funkcjonowania.

Przy okazji serwisowania klimatyzacji warto sprawdzić stan techniczny pozostałych części. Mowa tu przede wszystkim o skraplaczu, na którym również gromadzą się zanieczyszczenia.

Dobrze jest także sprawdzić temperaturę w parowniku i przepływ medium chłodzonego. Niezbędne będzie również wykonanie próby szczelności urządzenia instalacji z czynnikiem chłodniczym.

Na koniec warto zobaczyć także zużycie oleju w sprężarkach, łożyska i kierunek obrotu wentylatorów. Po wykonaniu wszystkich czynności sprawdzamy, czy urządzenie działa prawidłowo.

You Might Also Like

Leave a Reply

Back to top