Jakie zastosowanie mają chłodnie mroźnie do piekarni?

Zagniatanie ciasta na stole

Dobry przepis na ciasto, chleb czy bułki to jedno, ale odpowiednie wyposażenie piekarni to najważniejszy krok w stronę sukcesu. Bez odpowiedniego, specjalistycznego sprzętu nie będzie można przygotować pysznych i pachnących bułek, chlebów czy innych wypieków.

Wyposażenie piekarni – co jest potrzebne?

Aranżując piekarnie, warto zacząć od kompletowania zaplecza i kuchni. Wybór odpowiedniego sprzętu jest bardzo ważny, jeśli zależy nam, aby wypieki były najwyższej jakości. W piekarni muszą znaleźć się maszyny chłodnicze, urządzenia grzewcze, meble gastronomiczne oraz akcesoria pomocnicze. Chłodnie mroźne do piekarni zapewnią odpowiednie warunki do przechowywania produktów, niezbędnych do przygotowania chleba. Wybierając sprzęt do piekarni należy kierować się projektem technologicznym. To pozwoli optymalnie przygotować miejsce pracy dla pracowników, dzięki czemu praca w kuchni będzie szybka i sprawna.

Wybierając sprzęt do kuchni, należy pamiętać o spełnienie warunków BHP dla gastronomii. Wszystkie sprzęty powinny być wybrane pod kątem ich przeznaczenia. Dysponując małą przestrzenią, należy wybierać sprzęty, które łączą w sobie kilka funkcji, niwelując potrzebę kupowania kilku różnych urządzeń.

Piec i chłodnia – podstawa wyposażenia piekarni

Piekarnia nie mogłaby istnieć bez odpowiedniego wyposażenia. Piece piekarnicze gazowe to najważniejszy zakup, który musi dokonać przyszły właściciel piekarni. Wybierając piec należy wziąć pod uwagę jego wielkość. Do małej piekarni wielki piec nie jest potrzebny. Natomiast zbyt mały piec, w dużej piekarni, może spowodować problemy z realizacja zamówień. Sposób ogrzewania pieca to kolejny punkt, na który warto zwrócić uwagę. Istotnym parametrem jest sposób załadunku i rozładunku pieca.

Kolejnym ważnym elementem w piekarni są chłodnie mroźne. Pozwalają na przechowywanie produktów w odpowiedniej temperaturze i wilgotności. Dzięki temu ciasto na chleb, bułki czy słodkości jest zawsze świeże, a wypieki smakują wyśmienicie.

You Might Also Like

Leave a Reply

Back to top